חיכה לחזרה. ג'ראלדש (צילום: ספורט 5)
חיכה לחזרה. ג'ראלדש | צילום: ספורט 5
ואן לוון. חיזוק משמעותי (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ואן לוון. חיזוק משמעותי (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

(התמונה באדיבות מכבי ת"א)

חודשים ספורים אחרי שעזב אותה לטובת אפואל ניקוסיה, אנדרה ג'ראלדש שב על עקבותיו וחתם הערב (שלישי) על חוזה לעונה וחצי במכבי תל אביב, עימה זכה בעונה שעברה באליפות. אם לשפוט על פי הדברים שלו בעקבות החתימה, נדמה כי המגן הימני הפורטוגלי רק חיכה לרגע שבו יחזור ללבוש את המדים הצהובים.

"בקריירה של שחקן מקצועי יש לא מעט תחנות", אמר ג'ראלדש לאתר הרשמי של מכבי. "רק ברי מזל מצליחים ליצור חיבור אמיתי שהוא הרבה מעבר לכדורגל. היה לי את המזל לשחק במועדון שהפך למשפחה עבורי. מועדון שדרכו הכרתי תרבות חדשה, חברים, אוהדים. מועדון שהמרחק ממנו גרם לי להבין כמה אני מתגעגע. בקריירה של שחקן יש גם הזדמנויות, וכשהייתה לי ההזדמנות לחזור - הבנתי שאני לא מפספס אותה. ידעתי שאני אחזור למכבי".

המגן הימני בן ה-29 היה אחת המטרות המרכזיות של מכבי ת"א בחלון ההעברות הנוכחי, על מנת לייצב את משחק ההגנה - אחרי שתחת ולדימיר איביץ', היה אחד הבולטים בקו האחורי (שכלל יחד איתו את הבלמים איתן טיבי וז'איר אמאדור, והמגן השמאלי אנריק סאבוריט - שניים מהשלושה עדיין במכבי).

ג'ראלדש חוזר למכבי אחרי חצי עונה לא מוצלחת באפואל ניקוסיה, במדיה חתם בקיץ לאחר ששוחרר. הוא רשם בסה"כ 11 הופעות במדי הקבוצה, כשבשלושת המשחקים האחרונים כלל לא היה בסגל של הקבוצה הקפריסאית - בה שיחקו לצידו הישראלים עומר אצילי (ששוחרר ונמצא בדרכו למכבי חיפה) ובן שהר (שנשאר). לאור חוסר ההתאמה, והבעיות בהגנה הצהובה, מכבי שיוועה לחיזוק בעמדת המגן (שם לא מצאה מחליף ראוי) - והצליחה להשיג אותו בעזרת החתמה חשובה במיוחד.

ג'ראלדש שגדל בעיר מאיה שבפורטוגל, שיחק בקבוצה המקומית בגילאי הנוער, ואף עונה אחת בקבוצה האחרת - עד שהחל לנדוד: הוא עבר 13 מועדוני כדורגל שונים בקריירה בת בסך הכל 12 שנה. בקיץ 2014, הוא חתם בשורותיה של ספורטינג ליסבון - אבל במדיה לא שיחק, אלא הושאל כל עונה (כולל בעונה שעברה למכבי ת"א).

בקיץ האחרון הוא שוחרר, אחרי שש שנים ארוכות, מספורטינג ועבר רשמית לאפואל, אותה עזב אחרי חצי שנה בלבד. ג'ראלדש זכה לאורך הקריירה רק בתואר אליפות אחד, וזה היה כאן - במדיה של מכבי תל אביב. כעת, הוא ינסה להחזיר אותה למירוץ, כדי לסיים עם עוד צלחת בארון.