sportFive1068384 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

הגזרה בין אוהדי הפועל כפר סבא לבין העירייה ממשיכה להיות מתוחה בצל ההחלטה לשפץ את אצטדיון לויטה הישן במיליוני שקלים, במקום לבנות מתקן חדש. הבוקר (רביעי) נחשפו תמלולי הצבעת חברי הוועדה המקומית, ובמרכזה: החברים בה דחקו להצביע כמה שיותר מהר כי שודרה באותו הערב הסדרה "שעת נעילה".

ההחלטה לערוך שיפוץ באצטדיון לויטה עלתה על הפרק בשל דרישות מנהלת הליגות, לאחר שהאצטדיון לא עמד בתנאים המינימליים לאירוח משחק בליגה הבכירה. בתוך כך, החליטה העירייה להוסיף תאי שירותים - בהם גם שירותי נכים, מזנונים, מגדלי שידור, שני חדרי שידור והקמת שלושה מבנים למכירת כרטיסים.

ההצבעה כללה ארבעה חברי מועצת העיר וביניהם: דני הרוש (סגן ראש העיר), עילאי הרסגור-הנדין (סגן ראש עיריית כפר סבא לשעבר), פנחס כהנא ועו"ד אהוד יובל לוי. עוד לפני ההצבעה, ביקש הרסגור-הרדין להבין את תועלת הציבור מהמהלך: "אני רק רוצה להבין מה תהיה התחושה של התבוננות באצטדיון, איפה יראו את זה, כמה זה ישפיע". סגן ראש העיר ענה: "על הקהל זה לא ישפיע. חוויית הצפייה תישאר אותו הדבר. אלה דרישות של המנהלת על מנת שיוכלו לשדר את המשחקים, זו האמת".

לאחר דיון קצר שאינו כלל שיח על אופציית בניית מתחם חדש, על אף שלטענת ראש העיר רפי סער, הנושא עומד על הפרק - דחקו היושבים להצביע ללא התמהמהות ובפה אחד כי משודר בקרוב פרק של "שעת נעילה". עו"ד לוי: "טוב, פה אחד. חברים, מתחיל "שעת נעילה", פה אחד". הרסגור-הנדין אמר בתגובה: "בואו ניגש להצבעה, בתקווה שבמזנונים יימכרו אוכל טעים, אבל אי אפשר לדוש בכל דבר עד אין קץ. רק דברים שהם באמת עקרוניים". עו"ד לוי אמר: "עילאי, מתחיל שעת נעילה, בפה אחד קדימה". הרסגור-הנדין: "שעת נעילה, שעת נעילה, בואו ננעל את הישיבה הזאת". מיד לאחר מכן ההחלטה התקבלה פה אחד על ידי עילאי הרסגור הנדין, דני הרוש, פינחס כהנא, יובל לוי.

תמלילי הישיבה הביאו להרבה זעם מצד אוהדי הקבוצה. "מה זה שבעה מיליון שקלים ותקציב מכספי הציבור כשממהרים להגיע הביתה?", אמרו בארגון "העורק הירוק". "זאת רק הוכחה שטובת הספורט לא מעניין שם אף אחד. זו שרלטנות פוליטית על גבם של משלמי המיסים. נעשה הכל כדי לעצור את הטלאי המתוכנן, אם צריך גם בבג"ץ. גייסנו אלפי שקלים למהלך". ארגון האוהדים זכה גם לתמיכתה של חברת מועצת העיר, אדר לביא: "מקווה שההנהגה הנוכחית תבין שבמצב הנוכחי להוציא כמה מיליוני שקלים על לויטה זה פלסטר בקושי. צריך מנהיגות, אומץ ולצאת לפרויקט רציני יותר".

מעיריית כפר סבא נמסר: "אצטדיון כפר סבא נמצא על סדר היום שלנו, אך בעת הזו ישראל נמצאת במשבר כלכלי ואין ממשלה יציבה בישראל זו תקופה ארוכה. הקמתו של אצטדיון חדש, בעלות משוערת של כ-150 מיליון שקל, תתאפשר רק בסיוע ממשלתי, בהיקף משמעותי מזה המוצע היום. כפי שהוסבר לאוהדי הקבוצה בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר עם ראש העיר רפי סער ועם סגן ראש העיר ומחזיק תיק הספורט דני הרוש, יש לפתור גם את סוגיית בעלות הקרקע מול רשות מקרקעי ישראל, ולראייה העובדה כי הנושא עמד בפתחם של ראשי העיר במשך כ-20 שנה ולא נפתר. לכן, בשלב זה יבוצע שיפוץ באצטדיון, במטרה להתאימו לדרישות מנהלת הליגות ולאפשר קיום משחקי בית בכפר סבא".

"הדיון שהתקיים בוועדה המשנה לתכנון ולבנייה היה דיון ארוך, רציני ומעמיק", המשיכו בעירייה, "במטרה להתאים, כאמור, את האצטדיון העירוני לדרישות מנהלת הליגות ולאפשר את חזרת המשחקים הביתיים של הקבוצה לעיר. הניסיון לייחס חשיבות לבדיחה שסיפר אחד מחברי הוועדה בסוף דיוני הוועדה, שנמשכו שעות ארוכות, עושה עוול לחברי הוועדה שהשקיעו זמן רב בדיונים בנושא".