(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי חיפה ניצחה אמש (רביעי) 1:2 את הפועל תל אביב והחזירה את הפער ממכבי תל אביב לחמש נקודות. המחצית הראשונה הייתה מצוינת עבור הירוקים שכבשו פעמיים, אך במחצית השנייה המומנטום עבר לאדומים ויכולת טובה של ההגנה ושל השוער, ג'וש כהן שמרו על התוצאה.

במוקד המשחק עמד הקשר הספרדי, חוסה רודריגס. לפני המפגש הוא התבשר שקרובת משפחתו מתה מנגיף הקורונה בספרד, ולמרות זאת הוא התעקש לעלות ולשחק. כל שחקני הקבוצה עלו עם סרטים שחורים על ידם. לאחר השער שכבש צ'ארון שרי הוא רץ לחבק את הקשר הספרדי ואז הגיע הרגע של רודריגס, שמפינת הרחבה ירה כדור מהאוויר לרשת. כל שחקני מכבי חיפה הגיעו כדי לחבק אותו וניכרה ההתרגשות על פניו.

באופן סימבולי, שער הבכורה שלו במדים הירוקים הגיע אחרי הטרגדיה ואת השער הוא הקדיש לקרובת משפחתו המנוחה. בסיום הוא היה שבור ועל סף הדמעות, ואנשי חיפה ניסו לחזק אותו. הקשר צייץ: "אני לעולם לא אשכח את האהבה והתמיכה שאתם מרעיפים עליי בזמן הזה שהוא אחד הקשים בחיי. תודה רבה לכם".

בכר:
בכר: "הראינו אופי". חיפה עם ניצחון ליגה רביעי ברצף (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בחזרה למשחק. ברק בכר ביצע שני שינויים מהניצחון נגד עירוני ק"ש. הוא החזיר את סאן מנחם להרכב וכן את צ'ארון שרי. חיפה פתחה עם שלושה שחקני התקפה בעלי רגל שמאל טבעית. עומר אצילי נכנס לעניינים עם בישול רביעי מאז הצטרף והיפה ביותר שלו עד כה. חיפה הגיעה להזדמנויות רבות במחצית הראשונה, במחצית השנייה הירוקים ירדו אחורה, אך היו מסוכנים במתפרצות עם המחליפים, מוחמד עוואד, מאור לוי ויאניק וילדסחוט שהגיע למספר הזדמנויות קורצות.

ברק בכר סיכם את המשחק: "היה קשה, אבל מתוק. עשינו מחצית ראשונה טובה ויכולנו לגמור את המשחק. במחצית השנייה הפועל שלטו והיה לנו קצת מזל, צריך לדעת לנצח משחקים כאלה. קשה לשחזר יכולת טובה לאורך 90 דקות או לאורך כל המשחקים. זאת השאיפה כמובן, אבל הפעם היה לנו חצי שני פחות טוב. הראנו אופי, ניצחנו משחק קשה והפנים כבר לשבת".

החלוץ הגנאי, גודסוואי דוניו עצר את רצף הכיבושים שלו לאחר ארבעה משחקים. במהלך המשחק הוא חש רגישות בשריר הירך האחורי, ייבדק בימים הקרובים והוא בספק למכבי פתח תקווה. בכר יקבל בחזרה את מלך שערי הליגה, ניקיטה רוקאביצה שהחלים מנגיף הקורונה וישוב לאימונים מלאים וכן את עאיד חבשי שסיים את עונש ההרחקה בעקבות אירועי הדרבי.

בכר התייחס לנושא: "יש חשיבות לכל הסגל, עשיתי לצערי רק שלושה חילופים, כי גודסוואי נפצע והייתה לי רק פעימה אחרונה. לא יכולתי לשתף עוד שחקנים. אני מקווה שבמשחק הבא נוכל לשתף יותר שחקנים כי הם נמצאים בעומס גדול".