(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
צפוי להשתלב כבר מול הפועל ת
צפוי להשתלב כבר מול הפועל ת"א. שועה (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

מכבי חיפה מחשבת מסלול מחדש: אחרי ההפסד הביתי להפועל כפ"ס, ולאחר שהפער ממכבי ת"א גדל בנקודה נוספת והיכולת לא בישרה טובות, מרקו בלבול בחר לשנות את ההרכב לקראת הפועל ת"א. אבל עוד ודם לכן, במועדון ממשיכים להתעסק בסוגיית ירדן שועה.  

גורמים במועדון אישרו אמש את גובה הקנס שהוטל על ירדן שועה, שיעמוד על 16 אלף ש"ח, כפי שפורסם אתמול בערוץ הספורט, והחלוץ צפוי להשתתף כבר במשחק מחר. במהלך ועדת המשמעת, התחייבו ראשי ארגון השחקנים, ניר אלון ומשה מישאלוף, לסייע לשחקן ככל שיידרש; ושועה, מצידו, הבטיח לעבוד קשה יותר, תוך הבנה שהמדדים שלו נמוכים ביחס לשחקנים אחרים.

במכבי חיפה ממשיכים לעמוד על כך ששועה לא ישוחרר. בוועדת המשמעת, הבהירו אנשי המועדון לחלוץ: "קנינו אותך בהרבה כסף ואנחנו מאמינים ביכולת שלך". בנוסף, אמרו הבוקר בקבוצה: "חייבים להרוויח את הילד, וגם מרקו חייב להבין את זה".

ישוב להרכב מכבי חיפה. חזיזה (צילום: מאור אלקסלסי)
ישוב להרכב מכבי חיפה. חזיזה (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

וחזרה למשחק. שלושה שינויים צפוי לבצע בלבול לקראת הפועל ת"א מחר (שלישי): ארנסט מאבוקה יחליף את לייו הספרדי, טרנט סיינסברי ימלא את מקומו של עאיד חבשי ומעל הכל, דולב חזיזה ישוב מהפציעה ממנה סבל אל ההרכב, על חשבונו של סינטיהו סלליך. "כולם מבינים את המשמעות", הודו במכבי חיפה לפני שיפגשו את האדומים, "אם נאבד את הנקודות מול הפועל, ומכבי ת"א תנצח במקביל, מאוד נתקשה לאיים על התואר".

ובנושא אחר, בספרטה פראג עדיין לא מעוניינים להשאיל את הקשר מרטין האשק (בתוספת אופציה לרכישה), ודורשים כי השחקן יירכש בסכום של מיליון יורו. גורמים חיצוניים מנסים לתווך בין הצדדים, ובמועדון עדיין מקווים שסיום חלון ההעברות ביום חמישי ילחיץ את הצ'כים, במטרה לסגור את הפערים הקיימים.

בתוך כך, כפי שפירסמנו, המגן יונתן לוי, שהושאל לנס ציונה, ישוב בחזרה למועדון האם שלו - מכבי חיפה. "מועדון הכדורגל נס ציונה רוצה להודות ליונתן לוי על התקופה במועדון, ולאחל לו בהצלחה בהמשך הדרך", נכתב בהודעה הרשמית של העולה החדשה.

ההרכב המשוער: ג'וש כהן; ארנסט מאבוקה, טרנט סיינסברי, עופרי ארד, סאן מנחם; נטע לביא, יובל אשכנזי, דולב חזיזה; יאניק ווילדסחוט, צ'ארון שרי, ניקיטה רוקאביצה.