(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
קלינגר. לא מתחרט (אלן שיבר)
קלינגר. לא מתחרט (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הלם, תסכול, כעס. אלה רק חלק מהתחושות הקשות ששוררות אצל אנשי הפועל ת"א בבוקר שאחרי התבוסה 0:5 למכבי חיפה. ערב ההתמודדות, אף אחד בהפועל לא חשב על תסריט כזה ולא דמיין התפרקות כזאת, ואנשי המועדון התקשו להסביר את מה שקרה על כר הדשא.

בסיום המשחק שרר שקט מופתי בחדר ההלבשה ואווירת נכאים של ממש. "לא ראינו דבר כזה, זה היה פשוט נורא, ערב שחור ומבייש", הודו בקבוצה. במועדון לא ידעו כיצד לעכל את התבוסה, כשדיברו בעיקר על שני השערים הראשונים שספגו כבר אחרי שמונה דקות, שמהם החלה ההתפרקות. "פתיחת המשחק פשוט שיבשה לנו את הכל. השחקנים נכנסו להלם ולא הצליחו לצאת ממנו ולהגיב. אחרי זה ספגנו עוד במחצית הראשונה את השלישי, וזה כבר הרס אותנו לגמרי. רמת הביטחון ירדה לחלוטין", הסבירו במועדון.

ניר קלינגר הציב את דני גרופר בכנף שמאל, גם כדי שיעזור בחלק ההגנתי מול ארנסט מאבוקה שמרבה לעלות בהתקפה, אך הקשר לא עמד במשימה ועוד במהלך המחצית הראשונה קלינגר התאכזב מהיכולת של השחקן הצעיר ואמר לאנשי הספסל: "אני לא מבין מה יש לדני היום, הוא פשוט מבוהל". גם מפליפה רודריגס, שקיבל את הקרדיט לראשונה בהרכב, התאכזבו בצוות המקצועי - שכן לא ציפו ממנו לטעות כה גורלית ובכלל, ציפו ממנו ליותר לאור היכולת שלו במשחקים עד כה.

בכל מקרה, קלינגר הבהיר בסיום כי הוא לא מתחרט על סגנון המשחק. "יש לנו סגנון משחק מאוד ברור, להניע כדורים מלמעטה. אנחנו אוהבים לשלוט בכדור, אנחנו לא נסתגר ותמיד נרצה לנסות לנצח - כך אני מאמין שהקבוצה צריכה לשחק", הסביר המאמן.

דמארי. לאן הוא נעלם? (אלן שיבר)
דמארי. לאן הוא נעלם? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

כעת, במועדון יתמקדו בלהשכיח את המשחק הזה, כשק"ש ממתינה כבר בשבת - ובחודורוב יודעים שכדי להשאיר את המאבק על הפליאוף העליון בחיים, הם חייבים להוציא משם שלוש נקודות, גם בגלל שני המשחקים שלאחר מכן - בית"ר ירושלים ומכבי ת"א.

בקבוצה מקווים שאוראל דגני, שדווקא ציפה לשחק אחרי שלא הרגיש כאבים ביומיים האחרונים והתאמן, יהיה כשיר לשבת. בדיקת האולטרסאונד הראתה שהמתיחה בשריר הירך האחורי לא נרפאה לחלוטין, ולכן החליטו שלא לסכנו אתמול. אריק ינקו, שמחלים מקרע בשריר הארבע ראשי, יעבור בדיקה מחר על מנת לבדוק את קצב ההחלמה.

בנושא אחר, עומר דמארי שוב לא נכלל בסגל, זה משחק שני ברציפות, ואף לא הגיע לאצטדיון בחיפה. גורמים במועדון הסבירו כי שחקני הקבוצה שאינם בסגל לא מחויבים להתייצב למשחקי החוץ, אבל אין ספק שהיעדרותו בלטה מכיוון שרוב השחקנים שנותרו מחוץ לסגל - כמו דגני, ינקו ועבדי פרחאת - הגיעו לסמי עופר. בסביבתו של החלוץ הבהירו שוב כי כרגע אין לו כל כוונה לעשות צעד כלשהו עד לתום סגירת חלון העברות ביום חמישי, וכי הוא יילחם על מקומו.