sportFive1006210 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
"המחירים יהיו שפויים יותר בעונה הבאה" | צילום: ספורט 5

לא מעט אנשי ספורט בעולם נדבקו בנגיף הקורונה, ובישראל הבולט ביותר בספורט הוא משה חוגג. הידבקותו של בעלי בית"ר ירושלים גרמה לכך שלא מעט אנשים שנפגשו איתו לפני כן יושבים כעת בבידוד בבית, כולל היו"ר אלי אוחנה, שדיבר אמש (שני) בתכנית אולפן הלילה של ערוץ הספורט על איך הוא מעביר את הזמן וגם התייחס לעתיד ליגת העל.

"אני משועמם רצח, אבל הכל בסדר", פתח אוחנה. "אני לא לבד בבידוד, אלא עם כל המשפחה. כולנו שבוע בבית, נשאר לנו עוד שבוע. איך מעבירים את הזמן? קצת אינטרנט, קצת טלוויזיה, קצת עם הילדות. זה לא פשוט. אני בודק את החום לפחות 3-4 פעמים ביום. אני לא פרנואיד, אבל כשרואים את התמונות ומה שקורה באיטליה וספרד, אז באמת צריך לשמוע להוראות".

חלוץ העבר ביקר את האנשים שמזלזלים בהנחיות של משרד הבריאות: "כשאני רואה בטלוויזיה אנשים ששמים פס, חוסר אחריות ומחבקים אחד את השני, אני לא מבין אותם. נכון שזה לא פשוט וזה פוגע בהרבה דברים, אבל תסתכלו על התמונות שמתפרסמות בעולם ואולי תקבלו קצת שכל".

לאחר מכן נשאל אוחנה לגבי ליגת העל: "לא רואה את הליגה חוזרת השנה האמת. לקבוע אלופה? לא יודע. לא צריך לחשוב על זה עכשיו, אפשר לחכות קצת. למה בעצם לקבל החלטה עכשיו? העולם ממילא עומד, שום דבר לא קורה. אנחנו בעיצומה של המגפה. במקומות רבים אחרים זה רק עכשיו התחיל. זה לא הכל כסף, קצת לחכות לא יקרה כלום".

"רוני לוי מאמן מצוין" | צילום: ספורט 5

היו"ר של בית"ר התייחס למפגש עם חוגג: "נפגשנו איתו בביתו ביום שני שעבר ובאמת נהגנו לפי ההוראות. לא לחצנו ידיים, ישבנו במרחקים גדולים. ידענו שהוא היה ליד מישהו שהתברר כחולה, ואז קיבלתי סמס שמשה נדבק. מלחיץ? זה עושה משהו, ואז אתה אומר 'רגע, עכשיו אני צריך להיות באמת בבידוד'. אחרי הפגישה הזאת היינו בבית בכל מקרה כל המשפחה. לא נבדקתי, דיברנו עם מד"א ואנחנו עומדים בהוראות".

"לשחק בלי קהל? זה לא רלוונטי עכשיו. ראיתי כל מיני פרסומים על להיות מוכנים חמישה ימים לפני, אבל יהיה קשה להמשיך עם הכדורגל. כשזה רק התחיל דיברתי עם אנשים על זה שהמצב הולך לשם. כבר ביטלתי טיסה לחו"ל, פתאום כל העולם סגור. התחושה שלי היא שהליגה לא תחזור להיות משוחקת".

אוחנה נשאל אם המחשבה היא לעשות עונה פיננסית, וענה: "לא חושב. אני לא כלכלן, אבל בסופו של דבר זה תלוי בכמה זמן הכל יהיה מושבת. יש מנויים ומיליון ואחד דברים שצריך לחשוב עליהם. יש כל כך הרבה השלכות של דומינו, ברגע שדבר אחד נופל, כל מה שקשור גם נופל. הסכומים יחזרו לשפיות, ולא רק בספורט. אנחנו נכנסים לתקופה קשה, אנשים יתחילו להבין שלא תהיה ברירה אלא לוותר על דברים".

"הספורט מושפע מזה בצורה קשה", הוא המשיך. "שומעים ששחקני ברצלונה מקצצים משכורת, וגם במדינות אחרות, וב-NBA. אין ברירה, גם שחקנים בישראל יצטרכו להבין יחד עם הבעלים שכולם יהיו הגונים בהחלטות שלהם, אף אחד לא יהיה חזיר, אז כולם יגיעו בסופו של דבר להסכמה. מה שיהיה הוא בוודאות לא מה שהיה. הסכומים יהיו הרבה יותר פחות גדולים".

אוחנה גם נשאל לגבי עתידו של רוני לוי על הקווים בבית"ר: "עזבו, בימים כאלה צריך לחשוב על מה יהיה הלאה, יש משפחה וכולם מסובכים בהיבט הכלכלי. הדבר האחרון שמטריד לגבי שנה הבאה... לרוני לוי יש חוזה לעונה הבאה. אם אנחנו באירופה הוא ממילא מתחדש. הוא מאמן מצוין, הוא לא צריך להוכיח כלום לאף אחד".

לסיום הוא הוסיף: "כבר שכחתי שהיה כדורגל. היו גם בחירות וכל כך הרבה דברים, אבל עכשיו אתה צמוד לטלוויזיה ושומע רק קורונה, שאר הדברים לא חשובים עכשיו. רק מה יקרה מבחינה כלכלית בהמשך".