(צילום: ברני ארדוב)
(צילום: ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

הוא אחד הכישרונות הגדולים שצמחו בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות, אבל כנראה גם מהחידות הגדולות. כשהוא רק בן 20, ירדן שועה הוא כבר נושא למחלוקת אדירה. החלוץ, שלפני פחות משנה עבר תמורת סכום עתק מבני יהודה למכבי חיפה, לא מקבל דקות אצל מרקו בלבול, ובעיני רבים עומד בפני צומת דרכים. עכשיו, כשחלון ההעברות עומד להסתיים, נשאלת השאלה: לאן הוא הולך מכאן? לפניכם כל האפשרויות - וגם ההזדמנות להביע דעה בסקר מיוחד.

מכבי תל אביב
ללא ספק, המערכת הטובה בכדורגל הישראלי (אולי למעט זו ששועה נמצא בה עכשיו). זו תהיה סגירת מעגל עבור שועה, שגדל בקרית שלום, כמו גם מעטפת שמסוגלת להכיל שחקן כמוהו. מצד שני, חשוב לזכור את סוגיית יחסי האנוש: מה שאולי עבר אצל מרקו בלבול, ספק אם יעבור אצל ולדימיר איביץ'. תשאלו את אלירן עטר, ש"נמחק" מהסגל של המכבים מאז הקיץ האחרון.

בני יהודה
ככל הנראה, האופציה הסבירה ביותר - איזור הנוחות, תרתי משמע. כפי שפורסם בערוץ הספורט, ברק אברמוב כבר פנה ליעקב שחר במטרה לקבל שת שועה בהשאלה עד תום העונה. שועה רשם את התקופה הטובה יותר בקריירה שלו בשכונת התקווה, אותה חצי שנה נהדרת בתחילת העונה שעברה, שעליה גם קצר את הדיבידנדים במעבר למכבי חיפה. חזרה יכולה לספק לו את דקות המשחק להן הוא זקוק כדי לצבור כוח מחודש, בוודאי שערים.

מנגד, חשוב לזכור שאת אותה חצי עונה העביר כשלצידו שיחקו מאוויס צ'יבוטה, דולב חזיזה, יובל אשכנזי ואיסמעילה סורו. כל הארבעה אינם משחקים היום בבני יהודה, ואת מקומם תופסים דור ג'אן, עמית זנטי, שי מזור וסגס תאמבי. בכל הכבוד הראוי, ספק אם לשועה יהיה את הצוות המסייע לספק את המספרים שאליהם היה רגיל בסיבוב הקודם.

הפועל באר שבע
ככל הנראה, האיחוד האנושי החזק ביותר. בתקופה שבה לשועה היה קשה מאוד עם מאמנים, נוח יהיה לחזור ליוסי אבוקסיס - כאמור, האחרון שהוציא ממנו יכולת שיא, עם תשעה שערים בחצי עונה נהדרת בבני יהודה. אבוקסיס גם בהחלט זקוק לשועה, למען חידוש כוח האש ההתקפי, כשנייג'ל האסלביינק סובל מירידה ביכולת ואין לו אופציה מלבד בן שהר.

אך ייתכן שעצם הנוכחות של שהר היא יסוד הבעיה: שועה לא ממש הוכיח שהוא יודע להסתדר עם תחרות, ולב"ש יש חלוץ מצוין, שלא מפסיק להביא מספרים כבר כמה עונות בטרנר, ורק העונה כבר הגיע לתשעה שערים בליגה.

בית"ר ירושלים
מתכון לסיפור אהבה. קהל ירושלמי רעב לתארים פוגש שחקן צעיר ורעב להצלחה. העזיבה המפתיעה של גדי קינדה לקנזס סיטי החלישה מעט את ה"סטאר פאוור" שיש לירושלמים, ושועה הוא בדיוק החומר הקלאסי לשחקן שיזדקק לאש והאנרגיות שהמועדון מסוגל לספק, כדי להדליק מחדש את הקריירה שלו. אלא שכאן, שוב, מגיעה סוגיית המאמן: רוני לוי, בעבר, היה איש שהתקשה להתמודד עם "מקרי ראש", והבעיות החוזרות ונשנות של שועה עשויות להוות בעיה במערכת היחסים ביניהם.

להישאר במכבי חיפה
ואולי, זו האופציה הטובה ביותר. כי האפשרויות האחרות קורצות, בוודאי לשחקן כמו שועה שנזקק לדקות משחק (מה שאין לו כרגע), אבל יכול להיות שזה הפיתרון הקל. ייתכן ושועה פשוט צריך להחזיק מעמד במקום שהוא נמצא, להמשיך ולהילחם על המקום שלו ולמצוא את הנתיב להרכב. רק הדבר הזה יוכל לחשל אותו לקריירה ארוכה, שבה יצטרך להתמודד עם תחרות, מאמנים קשים וסיטואציה סביבתית בעייתית. זו הדרך הקשה, אבל אולי זו שגם הכי תשתלם בעתיד.

הצביעו בסקר!