(אודי ציטיאט)
(אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5
שרצקי. מתנגד ל-VAR (ג'וש אנצ'ו, סוכנות ג'יני)
שרצקי. מתנגד ל-VAR (ג'וש אנצ'ו, סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5

לוסיו מריניאו לקריית שמונה? הצפוניים, שמשוועים לשחקן התקפה, מפעילים לחץ כבד על חלוץ חדרה על מנת שיצטרף. בין שתי הקבוצות ישנן הבנות בנוגע לגובה הפיצוי, אולם השחקן עצמו, שהרוויח 280 אלף דולר לעונה וחצי, מתנגד ומעדיף להיות שחקן חופשי בקיץ.

בק"ש הגדילו את ההצעה לברזילאי ל-300 אלף דולר לעונה וחצי, אולם כרגע אישתו אינה מעוניינת לעבור לצפון. הוצע לו להישאר לגור בחדרה, כאשר במועדון הנוכחי שלו מעוניינים בהעברה. במידה שלוסיו אכן יחתום, יואל אבוחצירה יעבור מק"ש לחדרה. בינתיים, עידן שמש ושובל גוזלן מועמדים להצטרף לקבוצה של שרון מימר.

בנוסף, נעשתה פניה למכבי אחי נצרת בנוגע להשבת אלון בוזורגי, שעזב לפני שנה וכבש 19 שערי ליגה. בין הצדדים נפתח מו"מ ולא מן הנמנע שהקבוצה מהלאומית תפוצה תמורת שחרורו.

בינתיים, התקופה הרעה של ק"ש נמשכת. אמש (שלישי), הצפוניים הפסידו 2:1 להפועל חיפה ואספו את המשחק השביעי שלהם ללא ניצחון. למזלו של רפואה, גם סקציה נס ציונה הפסידה והפער מהקו האדום נותר על שלוש נקודות, אך גם הפעם - טענות הקיפוח שוב גנבו את ההצגה.

מאמן ק"ש, קובי רפואה, היה נסער בסיום וצעד לעברו של השופט, ארז פפיר, אך לא הצליח להגיע אליו. בהמשך, נרשמו דין ודברים גם בינו לבין הקוון, מתי יעקובוב, והדברים הללו אף צוינו בדו"ח השיפוט. רפואה התנצל בפני השופטים לאחר מספר דקות, אך הוא צפוי לעמוד לדין בכל זאת. הבעלים, איזי שרצקי, שלא נכח במשחק, הסכים גם הוא שהקבוצה קופחה ובדומה לבעלים של הפועל רעננה, אשר אלון, גם הוא מתנגד ל-VAR.

לפני שנרגע זרק רפואה לכיוון השופטים: "איך אתם לא רואים? כל משחק אתם דופקים אותנו". בק"ש אף נשענו על הבדיקה שנערכה ע"י ערוץ הספורט במעקב השבועי אחר ה-VAR, ומצאה כי מדובר במועדון המקופח ביותר בליגת העל.

והיה גם כדורגל אתמול. המחצית הראשונה התנהלה על מי מנוחות, אך את המחצית השנייה פתחה הפועל חיפה יותר טוב ועלתה ליתרון מכדור קרן תמים. במועדון הצפוני כעסו על ספיגת השער, מכיוון שבאימונים הם שמים דגש על מצבים נייחים. ק"ש אמנם חזרה די מהר מכדור קרן, אך היתרון לא החזיק זמן רב. במועדון לא הסתירו את התסכול מהמצב, כשלא מעט אש כוונה לעבר השחקנים: "חסרי ביטחון, לא מבצעים פעולות פשוטות, לא יודעים להתמודד עם הלחץ ומעניקים מתנות ליריבה".

כעת, למרות הרצון לחזק את החלק הקדמי, הקבוצה ספגה פחות רק משתי נועלות הטבלה, הפועל רעננה וסקציה נס ציונה. ועדיין, מלבד העברתו בבקרה של דילן דה יונג, לא נראה כי יחולו שינויים. גם רוג'רס קולה, שכבר סיכם את תנאיו במועדון, לא יצטרף. החלוץ הזמבי, שמצוי בכושר נהדר, זכה להצעה מסין - גבוהה בהרבה מזו שקיבל בישראל - והשיחות עמו הסתיימו.

בתוך כך, עשרות חלוצים זרים הוצעו ביממה האחרונה למאמן ולשרצקי. במועדון מתכננים להנחית חלוץ זר ביממה הקרובה, כשאופציות לוסיו ומוסא מאזו ירדו מן הפרק בשלב הזה. בנוסף לחלוץ, יהיה ניסיון להחתים את קשרה של הפועל באר שבע, נאור סבג. השחקן טרם השיג את השחרור מהאדומים, אך נראה שתנאיו סוכמו עקרונית. אך לפני הכל, השחקן יצטרך לקהל החלטה האם ברצונו לעשות את המעבר צפונה. יעד נוסף הוא יחמיר היקה כשכבר נעשתה פניה למכבי נתניה בעניינו, אבל הקשר לא שש לעזוב לצפוניים.