(מאור אלקסלסי)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
חזרה למסלול. זה לקח זמן, אבל לאחר ארבעה הפסדים ברציפות הפועל חיפה חזרה לנצח, אחרי 0:1 נגד מ.ס אשדוד. חניכיו של חיים סילבס ניצלו את שלוש הנקודות מהמשחק כדי לעלות לפחות זמנית למקום החמישי בטבלה. מנגד, אשדוד יכולה לכעוס רק על עצמה,  כאשר שלושה שערים נפסלו לה בטענת נבדל מוצדקת.

חיים סילבס ערך שינוי אחד משמעותי בחוד, כאשר נתן למהראן לאלה, שבקרוב יחגוג את יום הולדתו ה-38 לפתוח, ואף להשלים את כל 90 הדקות. האדומים חייבים את הניצחון היום לסער פדידה, כשכבר מהדקה הראשונה של המשחק, הראה מי הבוס על המגרש, אחרי תיקול חריף על רועי גורדנה, 10 שניות לתוך המשחק.
אחרי מחצית ראשונה חלשה מאוד, פדידה הוביל התעוררות אדומה. הקשר ניסה את כוחו מרחוק, סידר מצבים לחבריו לקבוצה ובגולת הכותרת: שער אדיר (דקה 55) בין החיבורים של מ.ס אשדוד, שלא הותיר אפילו קצת סיכוי לרועי משפתי בין הקורות.

בצד המפסיד, למרות שהמאמן הזמני של מ.ס אשדוד, אלי לוי, עלה עם מערך התקפי מאוד, הקבוצה סיימה ללא שערים. האורחת חוותה לא מעט חוסר מזל או חסר אחריות, תלוי בעיניי המתבונן. פעמיים כדור שנכנס לרשת, נפסל בטענת נבדל, לאחר שהכדור כבר היה בדרכו פנימה. פעם אחת היה זה שובל גוזלן שנגע ללא צורך ובפעם השנייה דין דוד לא החזיק את עצמו ודחק פנימה כדור שכבר עמד להכנס.

לאחר הניצחון, הפועל חיפה תצטרך להכנס לעניינים מהר, כיוון שכבר ביום רביעי היא תארח את מ.ס כפר קאסם בשמינית גמר גביע המדינה. בצד השני, מ.ס אשדוד שכבר הודחה מהגביע, תקווה להתאושש מההפסד היום, כשתארח במחזור הבא, את הפועל קריית שמונה.