(צילום: דני מרון)
(צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5
הופעה אדירה של ינקו. (דני מרון)
הופעה אדירה של ינקו. (דני מרון) | צילום: ספורט 5

המחזור ה-26 של ליגת העל אמנם עוד לא הסתיים, אבל תמונת הקבוצות שישתתפו בפלייאוף העליון הושלמה. הפועל תל אביב ניצחה בעזרת לא מעט מזל את הפועל חדרה, ולמרות החלטות לא טובות של ניר קלינגר, אבל אי אפשר להתעלם מהתהליך החיובי שעברה הקבוצה מאז הגעתו של המאמן. יחד עם העפלתה של הפועל חיפה, אפשר להגיד בפה מלא: הרבה שנים לא היה לנו פלייאוף עם כזה עניין.

לליגת העל טוב שהפועל תל אביב בפלייאוף העליון, ומגיע כל הכבוד לניר קלינגר ולמשה סיני על כך שהצליחו להביא את המועדון להיות בין שש הקבוצות הטובות בליגה. מאז שהגיעו למועדון ניתן לראות את השינוי שעבר על הפועל, וממאבק על הירידה הצליחו להבטיח את ההשארות כבר בחודש פברואר. בצד המפסיד, גם חדרה יכולה להיות מעודדת. הישג לא פחות ממדהים, ששתי עונות ברציפות הקבוצה הקטנה עם התקציב הנמוך נלחמת על הפלייאוף העליון.

קרדיט לקלינגר על ההצלחה של אלטמן. (דני מרון)
קרדיט לקלינגר על ההצלחה של אלטמן. (דני מרון) | צילום: ספורט 5

לצד המילים הטובות, צריך גם לומר שהפועל ת"א וקלינגר יצאו בעור שיניהם במחזור הנעילה. במחצית השנייה לקח מאמן האדומים את כל ההחלטות הרעות שאפשר לעשות. החילופים שביצע היו נגד הפועל. הכנסתו של מייקל אולהה במקומו של עומר דמארי וההחלטה להחליף את מאור בוזגלו ברז כהן, שלא תרם כמו לאורך כל העונה, היו החלטות לא טובות, שכמעט עלו במפלה.

בעקבות אותן החלטות של קלינגר, הפועל חדרה הייתה טובה הרבה יותר ונראה היה שהיא לבד על המגרש. אבל למזלו של המאמן, הופעה רשלנית של אוסטין אג'ידה בשערה של הפועל חדרה והופעה נהדרת של אריק ינקו ועומרי אלטמן, סחבו את האדומים לפלייאוף העליון.

השוער הציל במו ידיו וגופו את הפועל ת"א, במספר מצבים בטוחים. על כך מגיע שאפו למאמן על ההחלטה המצוינת לפתוח איתו בהרכב, כי הוא האחראי העיקרי לניצחון. כמו השוער, לקלינגר מגיע מחמאות גם בנוגע לאלטמן. המאמן נתן לו קרדיט והוא האחראי להצלחה שלו. היכולת של החלוץ במשחק הייתה נהדרת ושני השערים שלו הן תוצאה של איכות ועבודה קשה.

עונה כבירה לצהובים. (דני מרון)
עונה כבירה לצהובים. (דני מרון) | צילום: ספורט 5

מי שסיימה בפעם השנייה ברציפות במקום הראשון ערב פתיחת הפלייאוף העליון היא היריבה העירונית, מכבי תל אביב. הצהובים הציגו משחק חלש נגד מכבי נתניה והדבר העיקרי שהם יקחו מההתמודדות זה את שלוש הנקודות. אין מה לעשות, יש גם משחקים פחות טובים, אבל ולדימיר איביץ' יצטרך לחשוב איך להימנע ממשחקים כאלו בפלייאוף העליון. קשה מאוד לבקר את מכבי תל אביב. היא עשתה עונה כבירה שבהחלט ראויה לציון.

דבר אחד נוסף אותו יכולה מכבי תל אביב לקחת מהמשחק זה את השער של אילון אלמוג. החלוץ הצעיר הראה ביצוע יפה מאוד. אלמוג הוכיח שהוא יכול למלא את מקומם של איתי שכטר וצ'יקו אופואדו בהרכב.

חוץ מהפלייאוף העליון, גם בחלק התחתון של הטבלה היה מעניין. הפועל רעננה הפסידה 3:0, וכנראה שעבורה נסתם הגולל לעונה הזו. כל ההחלטות של הקבוצה בנוגע למאמנים העונה היו לא טובות. גל כהן כרגע לא מתאים ועל אף שהוא הגיע ממחלקת הנוער של המועדון, לא נראה שהוא מי שיביא את הבשורה, כדי להשאיר את הקבוצה הבוגרת בליגה.

לא אהבתי את ההרכב איתו הוא עלה. הוא היה חייב להמר על ניצחון, ובמקום הוא פתח עם חמישה בהגנה, עשה שינויים תכופים ובלבל את הקבוצה שלו. לסיכום העניין, הפועל רעננה היא החלשה ביותר בליגת העל ולא מפתיע המקום שבו היא נמצאת.

בצד המנצח, הפועל כפר סבא השיגה תוצאה חלקה, מה שאומר שהביקורת על יצחק שום אינה מוצדקת. צורת המשחק של עמיר תורג'מן הוכיחה שהפרידה מאופיר חיים הייתה נכונה. שום רצה משחק התקפי וחיים אמר שבסגל הקיים לא ניתן לעשות זאת. נכון שאי אפשר לזקוף את הניצחון לתורג'מן כי הוא בסך הכל נמצא שם כמה ימים, אבל השחקנים יכולים לתפקד היטב במשחק התקפי. הרבה קרדיט לעומר פדידה ויהב אפריאט שסיפקו הופעה נהדרת.