(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
ינסו לשחזר את התוצאה גם בגביע (אלן שיבר)
ינסו לשחזר את התוצאה גם בגביע (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

'שבוע הפועל באר שבע' של מכבי חיפה החל ברגל ימין עם קונצרט בדרך לניצחון חד וחלק בליגה על הקבוצה של יוסי אבוקסיס. "עשינו להם בית ספר", אמרו שחקנים אחרי ה-0:4 המהדהד. בינתיים, 13,000 צופים כבר הבטיחו את מקומם למשחק הגביע בעוד יומיים.

בכרמל יודעים שברור לכולם שהמשחק ברביעי במסגרת הגביע יהיה שונה לחלוטין, אבל בינתיים, בעקבות הניצחון, הירוקים החזירו את הפער מהפסגה ל-6 נקודות, בעוד בסיום העונה הסדירה שעברה הפער עמד על 22 נקודות. "צריך לבוא צנועים", אמרו גורמים במועדון.

בקבוצה יודעים שאילולא ההחמצה של בן שהר אחרי הטעות של ג'וש כהן, אולי התוצאה הייתה שונה, אבל היו מרוצים מכך שהשוער ידע להתאושש ושניקיטה רוקאביצה, יאניק וילדסחוט וצ'ארון שרי המשיכו את היכולת הטובה שלהם, כשגם דולב חזיזה וירדן שועה הוסיפו המון מחץ.

"אנחנו קבוצה הרבה יותר טובה, אבל זה לא אומר כלום לגבי רביעי", אמרו בחיפה וביקשו מהשחקנים שלא לחגוג יתר על המידה. המנכ"ל אסף בן דב והדובר דודו בזק עמדו ליד הכניסה לחדרי ההלבשה ואמרו לשחקנים בסיום: "זו רק המחצית הראשונה. לא לחגוג יותר מדי".

רוקאביצה, מולנסטיין התרשם (אלן שיבר)
רוקאביצה, מולנסטיין התרשם (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

רנה מולנסטיין, מאמנה לשעבר של מכבי חיפה והיום עוזר מאמן נבחרת אוסטרליה, התרשם מרוקאביצה. "הוא היה נהדר", הוא אמר על החלוץ שעשוי לקבל זימון למשחקי מוקדמות המונדיאל בסוף החודש. לגבי טרנט סיינסברי, מולנסטיין לא פירט.

מעבר לניצחון והיכולת, שמחו בחיפה שסאן מנחם ונטע לביא ספגו כרטיס צהוב שיגרום להם להחמיץ את הפועל תל אביב, אבל יוכלו לעמוד לרשותו של מרקו בלבול מול מכבי תל אביב במשחק העונה שלאחר מכן. עופרי ארד יצטרך להיזהר מלקבל צהוב בגביע על מנת שיוכל לשחק מול הצהובים. "נטע עשה הכל כדי לקבל צהוב. זה כשר וכל שחקן היה עושה את זה", אמרו במועדון.

בלבול שמע את הביקורות על כך שהמשיך באותו הרכב שניצח את אשדוד, והוא המשיך בדרך שלו כשהשתמש בסנטיאהו סלליך בהרכב והשאיר את חזיזה בחוץ. במועדון הסבירו שהעובדה שלא נעשתה רוטציה קשורה בבדיקה חדשנית אותה החלו רק העונה, כשנלקח מהשחקנים רוק על מנת לבדוק את הלחץ בו כל אחד מהם נמצא, וכולם נמצאו כשירים לשחק פעמיים בשבוע. מי שזימן את הבדיקה הם מאמני הכושר נייל קלארק ואורי הראל, שזוכים מאחורי הקלעים למחמאות על הכושר הגופני והפיזי של השחקנים.