רוטנשטיינר. החלטה תקדימית (אלן שיבר)
רוטנשטיינר. החלטה תקדימית (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

לקראת קורס הפרו הקרוב שייפתח בחודש מרץ, נחשף ב"יציע העיתונות" שהמנהל המקצועי של ההתאחדות לכדורגל, וילי רוטנשטיינר, החליט שאחד מתנאי הסף לקבלת התעודה יהיה מבחנים פסיכולוגיים שייערכו לכל מועמד.

כידוע, כיום עשרות מאמנים לא מחזיקים בתעודת פרו ומעוניינים להתקבל לקורס, שמקנה את האפשרות לאמן בליגת העל. בימים האחרונים נפגשו חלק מהמועדונים עם רוטנשטיינר לשיחות היכרות, ולאחר מכן נשלחו לבית הנבחרות בשפיים, שם הם נפגשו עם צוות שכלל שלושה פסיכולוגיים, ובראשו פרופסור לפסיכולוגיה.

המועמדים נשאלו בין היתר שאלות לגבי חייהם האישיים והספורטיביים, והאבחנות הפסיכולוגיות יישלחו לרוטנשטיינר. הניקוד, שעל פיו תיקבע ההתאמה לקורס, ישוקלל לפני הקריטריונים הבאים: 40% הראיונות של רוטנשטיינר, 40% הרזומה של כל מאמן לרבות עברו המקצועי ו-20% חוות דעת של הפסיכולוגים לגבי כל מועמד.

אומנם מדובר בדבר שנהוג במשק העבודה הישראלי, אך בעולם הספורט מדובר בתופעה תקדימית וזאת בעקבות האג'נדה של רוטנשטיינר על בדיקות קפדניות לכל מועמד שמעוניין להירשם לקורס הפרו, על מנת לפתח אנשי מקצוע ברמה גבוהה ובכדי למנוע את הזילות והקלות שהיו נהוגות בעבר, שבה ניתנו תעודות הפרו למאמנים.