חוגג (צילום: אלן שיבר)
חוגג (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"קשה לשחק בלי הקהל שלנו". אוהדי בית"ר במשחק הגביע (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

סערת הקורונה תפסה את הכדורגל הישראלי לא מוכן. דחיות חוזרות ונשנות, וקיום משחקים ללא קהל, הפכו לשגרה מאז התפרצות הנגיף בעולם, באירופה וגם בישראל. בעקבות הקטסטרופה, התפתח דיון ער בין הקבוצות השונות בשאלה: מה עושים עכשיו?

אלונה ברקת, הבעלים של הפועל ב"ש, הודיעה למשל כי המשך קיום הליגה הוא הכרחי. מי שחולק עליה, הוא מי שפעם חלק איתה יציע: משה חוגג, הבעלים של בית"ר ירושלים, שבשיחה עם ערוץ הספורט הבהיר: "כדורגל ללא קהל אינו כדורגל, צריך לעצור את הליגה".

"צריך לחכות כמה ימים ולראות מה המצב", פירט הבעלים, "אבל לדעתי את הליגה צריך להקפיא. אפשר לחכות חודש ולראות מה קורה. אולי הצעדים האלה ירגיעו את הכל, ונוכל לחזור לשגרה". גם שחקנים בבית"ר ירושלים הצטרפו לבעלים שלהם: "אנחנו מבינים את המצב, אבל מאוד קשה לשחק בלי הקהל שלנו. אין לזה ערך ספורטיבי. לשחק ככה כל הפלייאוף, זה פשוט בלתי אפשרי".

כזכור, בית"ר הודיעה אתמול כי משחק הקבוצה, שאמור להתקיים ביום ראשון, מול הפועל באר שבע צפוי להיערך ללא קהל. זאת, בשל הכוונה של משרד הבריאות לאשר כניסה של 2,000 אוהדים בלבד ליציעי טדי, וחוסר היכולת להפריד בין בעלי המנויים. אבל ההוראות החדשות, כמו גם ההתפתחויות הבריאותיות ביממה האחרונה והצהרתם של ראש הממשלה ושר הבריאות, עלולות לשנות את התמונה. צל כבד מוטל על כל הכדורגל הישראלי, והירושלמים יוצאים בקריאה ברורה, לעצור הכל.

בתוך כך, עלי מוחמד קיבל זימון לנבחרת ניז'ר במסגרת מוקדמות אליפות אפריקה שתיערך בסוף החודש, כאשר גם לוי גארסיה זומן לנבחרת טרינידד וטובגו נגד קנדה. בבית"ר ינסו לגרום לכך שגארסיה לא יטוס למשחק הידידות, אך בכל מקרה יודעים שהדברים נזילים והמשחקים עשויים גם להתבטל.