(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
ז'וסוואה לא מעוניין בשום מתווה. (צילום: אלן שיבר)
ז'וסוואה לא מעוניין בשום מתווה. (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

המשבר בהפועל באר שבע מחריף: הבעלים, אלונה ברקת, סירבה היום (שישי) להצעת השחקנים לדון על מתווה חדש ואף לא מוכנה לאיזשהו דיאלוג איתם בנושא, ומהצד השני השחקנים יצאו נגדה עם הודעה די תוקפנית, מה שגורם להרבה מאד סימני שאלה בנוגע לעתיד היחסים בין הצדדים.

בהודעה בשם השחקנים נכתבו הדברים הבאים: "נציגות שחקני הקבוצה קיבלה הודעה שיקוצץ 30% מהשכר עד לסוף העונה הבאה (כמעט שנה וחצי). לא הצעה, אלא הודעה. לא ידוע על שום קבוצה בעולם שעשתה מהלך כזה, לגבי כל העונה הבאה. השחקנים הבהירו מיד שהם מבינים את חומרת המצב ושהם מוכנים לקיצוץ משמעותי, מה גם שהם רוצים ומרגישים חובה לעזור למועדון שלהם. פנינו הבוקר למועדון בבקשה מנומסת להיפגש (פיזית או וירטואלית) ולשוחח על ההצעה. בתגובה, נציגות השחקנים קיבלה הודעה שלא ידברו עם השחקנים, לא עם עורך הדין שלהם ושלא מוכנים בכלל לשמוע אותם. כלום".

"עם כל הכבוד, זה לא מתקבל על הדעת. כולנו נקלענו לסיטואציה חדשה ומורכבת, והשחקנים שבחרו להתנהל מול המועדון באהבה ובהגינות, קיבלו תגובה לא ראויה. אנו מקווים שיתנהל שיח ענייני בין הצדדים, מהר ככל האפשר. דברים מהסוג הזה, עם כל הכבוד, לא יכולים להתנהל במעמד צד אחד. מקווים מאוד לשינוי גישה".

סלע המחלוקת עומד על המתווה שהציבה ברקת לקיצוץ בשכר השחקנים עד תום העונה הבאה, בשיעור של 30%. שחקני ב"ש סירבו, אבל היו מוכנים למתווה אחר של קיצוץ. ביום ראשון יפוג האולטימטום שהציבה ברקת כדי לסיים את הדיונים, ונכון לרגע זה הנושא הגיע למבוי סתום. ברקת לא התרגשה מההודעה של השחקנים, והיא תספק הצהרה ביום ראשון אם לא יחול שינוי.

"אף אחד מאיתנו לא נגדה אבל המתווה הזה הוא בעייתי עבור כולנו" אמרו השחקנים, שדאגו להדגיש את רמת ההערכה שלהם לבעלים: "מבינים לליבה של ברקת ויודעים כמה היא משקיעה וכמה היא ובעלה מפסידים בתקופה הזו. לא שוכחים לה את הטוב שהיא עשתה ועושה לעיר ולכדורגל הישראלי. בנועם וברוגע אפשר למצוא נוסחה"

בתוך כך, השחקנים שכרו ייעוץ משפטי לטפל בנושא וכאמור היום יעבירו לבעלת הבית מסר. מצידה של ברקת המתווה שהציעה אינו ניתן למשא ומתן. על אף הבהרתה, השחקנים מקווים שיהיה ניתן להגיע להידברות.

בנוסף, כפי שפורסם קודם לכן בערוץ הספורט, ברקת לא מתכוונת למכור את הפועל ב"ש, אבל בהחלט פגועה מהשחקנים שלא הסכימו מיידית להצעתה. במידה שלא יגיעו להסדר, היא תצטרך להחליט אם החל מהעונה הבאה הפועל ב"ש, כמו מכבי נתניה לדוגמא, תפעל ותנוהל רק על סמך ההכנסות מבלי להשקיע שקל מכיסה.

מי שמסרב לקחת חלק בהליך הוא הקשר הפורטוגלי, ז'סוואה, שמבחינתו כרגע הוא אינו מתכוון להסכים עם שום הצעה. הקשר ציין בפני חבריו שלא ברור אם הוא יישאר בעונה הבאה ולכן אין לו כוונה לדבר על קיצוץ בעונה הנוכחית. בניגוד אליו, דויד סימאו ואלטון אקולטסה, שמחזיקים באופציות מצד המועדון הביעו נכונות.