(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
קלינגר יעלה את בואטנג ב-11? (אלן שיבר)
קלינגר יעלה את בואטנג ב-11? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי הניצחון על עירוני קריית שמונה במחזור הקודם, בהפועל תל אביב רוצים להמשיך במומנטום החיובי כשיפגשו היום (שני, 20:15, ישיר ב-5SPORT) את בית"ר ירושלים בטדי, כשמעבר לניצחון יוקרתי האדומים חושבים בעיקר על האם יצליחו להיכנס לפלייאוף העליון. כשנותרו להם עוד שלושה משחקים מכריעים, ולאור התוצאות של הקבוצות שנאבקות איתם על הכרטיס לשישייה הראשונה, במועדון הודו: "הכל תלוי בנו. המצב שלנו ברור ויש לנו הזדמנות נהדרת. נקווה שנעשה את העבודה".

במתחם חודורוב דיברו על כך שבשני המשחקים הקרובים, מול בית"ר ומול מכבי ת"א, הם חייבים להוציא לפחות נקודה אחת על מנת להשאיר את מאבק הפלייאוף בחיים.

מבחינה מקצועית, אוראל דגני, שהדאיג מעט את אנשי המועדון כשהיה חולה בשבוע שעבר והחסיר אימונים, שב לפעילות וצפוי לפתוח בהרכב. חוליית ההגנה אם כן תישאר בעינה, אך בקישור ניר קלינגר צפוי לערוך שינוי מכיוון שרז כהן בספק בעקבות כאבים בשריר. עמנואל בואטנג עשוי להחליפו. בחלק הקדמי גם ייתכנו שינויים, כשמאור בוזגלו בתמונת ה-11. אריק ינקו החלים מהפציעה בשריר הארבע ראשי ויהיה בסגל, אך הנטייה היא שיואב ג'ראפי ימשיך בין הקורות.

בעניין אחר, במועדון מקווים מאוד כי פיפ"א תאשר את איחוד התיקים, כך שיצטרכו לדון על כל התביעות שיש נגד הפועל ת"א מול אופ"א ופיפ"א כמקשה אחת. כזכור, כשקבוצת ניסנוב-תושב-גרינברג רכשה את המועדון בינואר 2017 מידי המפרק, עו"ד שאול קוטלר, היא לקחה על עצמה את האחריות לטיפול בכל חובות חו"ל, שאז נאמדו בכ-30 מיליון ש"ח (כולל חשיפות, דהיינו תביעות עתידיות). כיום טוענים במועדון כי החובות הללו הצטמצמו ל-11-12 מיליון ש"ח בעקבות הטיפול של עו"ד יוסי גייר, שמונה לעסוק בנושא. במידה שפיפ"א לא תאשר את העניין, יצטרכו לדון בכל תיק בנפרד.

בכל מקרה, גורם בכיר במועדון הבהיר כי אין כל סכנה להפעלת סנקציה כזו או אחרת (כמו הורדת 6 נקודות או הורדת ליגה) בעונה הקרובה מכיוון שפיפ"א כבר הבהירה כי עד הערעור ב-CAS, בית הדין הגבוה לספורט, בעניין התביעות של אבאדג'י (3 מיליון ש"ח) ובאטה בוריסוב (100 אלף יורו) גזר הדין (תשלום הכסף) לא ייושם. בשבועיים הקרובים כאמור האדומים יגישו את הערעור, ובמועדון הסבירו כי רק ביולי-אוגוסט תתקבל החלטה של ה-CAS, כך שלא יהיה לעניין השפעה על העונה הנוכחית. לפי חוות דעת משפטית שהאדומים קיבלו, יש להם סיכוי של כ-60 אחוזים לזכות בערעור.

במועדון גם הסבירו כי אם הערעור שלהם לא יתקבל בסופו של דבר ופיפ"א תדרוש מהם את תשלום התביעות ולא תפעיל סנקציות, הם יפנו לבית המשפט המחוזי ויוציאו צו מניעה להתאחדות לכדורגל, שלא תוכל להפעיל את הסנקציות. "ההתאחדות לכדורגל הרי כפופה לבית המשפט הישראלי" אמרו בהפועל ת"א.

בנוסף, אם עד תחילת חודש מרץ המועדון לא יקבל חוב חלוט, הם יוכלו להירשם למפעלים האירופיים של אופ"א. שלוש שנות ההשעייה של הפירוק נגמרו, ועל כן גורם בכיר בהפועל הבהיר כי המצב המשפטי של התביעות לא יהוו מכשול לרישום.

ההרכב המשוער לקראת בית"ר: יואב ג'ראפי; איעד אבו עביד, אוראל דגני, רז שלמה, מרווין פירסמן; שי אייזן, סטפן ספירובסקי, עמנואל בואטנג; מוטי ברשצקי, מאור בוזגלו (מייקל אולהה), עומרי אלטמן.