התייחס גם לביקורות מצד רעננה. ליאני
התייחס גם לביקורות מצד רעננה. ליאני | צילום: ספורט 5
"רוצה לתת שירות וצדק". ליאני (צילום: אנצ'ו גוש, סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5

אחד השופטים הבכירים בכדורגל הישראלי החליט לדבר. לירן ליאני, הבינלאומי לשעבר, התראיין ל"ראשון לכל כדור", ושם התייחס לקריירה שלו, להחלטות בהן טעה או צדק, ובעיקר למקומו של השופט בעידן ה-VAR, שמעורר לא מעט מחלוקת בשבועות האחרונים.

"הניקוד הוא הדבר האחרון שאני מסתכל עליו", התייחס ליאני להפחתת הנקודות שלו, במידה ויילך ל-VAR לקבל ייעוץ. "המטרה שלי היא קודם כל לתת שירות למשחק וצדק. זה הכי חשוב. כששפטתי את מכבי ת"א מול אום אל פאחם, חיפשתי את ה-VAR. בסוף, הוא חשוב לנו, כי הוא מאפשר לנו לראות דברים פעם נוספת ולקבל החלטות טובות יותר".

בהמשך, הוא התייחס גם לטענות שעלו (בין היתר מבעלי הפועל רעננה, אשר אלון) באשר לחוסר האחידות ב-VAR: "יש קריטריונים ברורים, בגינם הולכים למערכת ויש כאלה שלא", הוא הודה. "אנחנו בודקים שערים, כרטיסים אדומים, בעיטות עונשין וזיהוי שחקן. זה הכל. במקרה שנתון לפרשנות, אנחנו הולכים למסך ובודקים".

"אנחנו לא מסתכלים על קבוצות גדולות או קטנות", הוא ענה לביקורות כלפי השופטים. "לא אכפת לנו אם זו רעננה, קרית שמונה, מכבי ת"א או בית"ר, טעות היא טעות, ואנחנו לא אוהבים לטעות. אנחנו, כל השופטים ואני מכיר את כולם, לוקחים את זה מאוד קשה".

לסיום, הוא התייחס גם אליו באופן אישי, ולהחלטה שלו לוותר על התג הבינלאומי: "ההחלטה התקבלה מהרבה סיבות", הודה ליאני. "שופט יכול לשפוט עד גיל 45, ופשוט הרגשתי שאני צריך לדאוג למשפחה שלי. קשה לחיות משיפוט, ויש דברים יותר חשובים".