sportFive1006631 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
ב
ב"ש בבעיה (דני מרון) | צילום: ספורט 5

הדרמה בהפועל באר שבע נמשכת: שחקני הקבוצה עדיין עומדים בסירובם למתווה שהציעה להם הבעלים, אלונה ברקת, לפיו יקצצו ב-30 אחוז משכרם למשך 15 משכורות, עד תום העונה הבאה. המועד האחרון להחלטה של השחקנים יפוג ביום ראשון הקרוב. בשיחות שנערכו אתמול בין השחקנים לבין עצמם, קיימת הסכמה לקצץ בשכר לעונה הנוכחית, ובתוך כך סירוב מוחלט לקיצוץ דומה באשר לעונה הבאה.

במסגרת המגעים, שחקני ב"ש שכרו יועץ משפטי, הבקיא בדיני עבודה וחוזי ספורט, והם מתכוונים להעביר מסר לברקת: קיזוז עד הקיץ, והידברות בסיום העונה. התרחיש הזה לא מקובל על ברקת, ואף היו מחשבות שהוא עלול להוביל להתחממות בגזרה שבין השחקנים לבעלים, עד כדי מחשבה של ברקת על המשך דרכה בקבוצה - כפי שפורסם הבוקר בערוץ הספורט - אך אסי רחמים הבהיר כי "אין בכוונתה למכור את ב"ש".  

אלא שעד לרגע זה לא פנה לברקת אף עורך דין, כשכעת ברור יותר שהשמועות על עזיבה הם ספין שמטרתו להפעיל לחץ על השחקנים. יש לזכור שאלונה קיבלה את ב"ש ללא תמורה מהעירייה, והיא מחוייבת לשחקנים בחוזים ארוכי טווח. אתמול טענה הבעלים, שאם יסכימו השחקנים למתווה - היא תוציא 20 מיליון ש"ח נוספים מכיסה הפרטי.

בשיחה שנערכה אתמול בביתה, הובהר לשחקנים כי הם רשאים לסרב, אך להחלטה תהיינה השלכות מבחינתה של ברקת. את ב"ש ייצגו ברקת, בעלה אלי, היועץ המשפטי של המועדון עידו בר נתן והחשב ניר כץ; כשאת השחקנים ייצגו ארבעה: מרוואן קבהא, בן שהר, לואי טאהא ובן ביטון. אלי ברקת היה מעורב מאוד בשיחות, ולטענת גורמים שנכחו בפגישה, הסביר כי כבר עכשיו חלק מהספונסרים ביקשו להפסיק את ההקצבות.

עד כה, היחיד שהסכים למתווה המלא, הוא הבלם שיר צדק, שחזר להרכב רק מאז הגעתו של יוסי אבוקסיס לתפקיד המאמן, ותפס גם מקום בהרכב. "השחקנים צריכים להבין את המצב", אמר גורם בב"ש בתגובה לסירובם לחתום על המתווה. "אחרת תהיה בעיה. אלונה (ברקת) הבהירה שלא מדובר במשא ומתן, אלא בתכנית חירום שיש לקבלה במלואה; היא היתה הכי כנה עם השחקנים. אם התכנית לא תתקבל, קיים חשש שהיא תעזוב".

איך המשבר ייפתר? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
איך המשבר ייפתר? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

כאן חשוב לציין, כי מצידה של ברקת היא הודיעה כי תביא מכיסה 20 מיליון שקלים נוספים, אם השחקנים יחתמו על המתווה, על מנת להעמיד קבוצה ראויה שתרוץ על כל התארים. בכל מקרה, השחקנים אמורים להגיש עד יום ראשון מכתב לבעלים, בו בקשה למתווה חדש, עם קיצוץ נמוך יותר בעונה הבאה. מי שכבר עומלים על פשרה הם אנשי הצוות (והשחקנים לשעבר) מאור מליקסון ואליניב ברדה. "אנחנו מבינים את אלונה", אמרו שחקנים, "אבל ההפסד הכספי של חלקנו עצום".

בשיחות סגורות ניתחו השחקנים את ההפסד הכספי שיגרור הליכה למתווה ברקת: בכיר המשתכרים, בן שהר, יפסיד כ-700 אלף שקלים; שחקנים דוגמת קבהא, טאהא, מיגל ויטור, ארנסטס שטקוס ונייג'ל האסלביינק יפסידו כחצי מיליון שקלים; כאשר דוד קלטינס, אורן ביטון ובן ביטון יאבדו כ-400 אלף ש"ח. דויד סימאו, אלטון אקולטסה וז'וסואה אינם מחזיקים בחוזה לעונה הבאה, וגם הם יסרבו לחתום.

המנכ"ל אסי רחמים הודיע לרביעיית השחקנים שנכחה בפגישה, כי הוא ידאג ליידע גם את המושאלים שצפויים לחזור לעונה הבאה, בהם אריאל הרוש, קווין טאפוקו, עמראן אלקרינאווי ודור אלו. גם הם, אינם צפויים לתת אור ירוק למהלך של בעלת הבית.