(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
לוסיו, עונה חלשה בחדרה (עודד קרני)
לוסיו, עונה חלשה בחדרה (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

חלוצה של הפועל חדרה, לוסיו מריניאו, היה אחד המלפפונים הלוהטים בחלון ההעברות האחרון של חודש ינואר. עירוני קריית שמונה, הפועל חיפה, הפועל רעננה והפועל ראשל"צ הגישו הצעות, כשגם בני יהודה גיששה. בקיץ הייתה זו הפועל תל אביב שניסתה לשים את ידיה על החלוץ, אך דמי ההעברה הפילו את העסקה.

בעוד כחודשיים הוא יסיים את חוזהו בחדרה לאחר שנתיים, ופניו ליעד הבא. בקבוצה הנוכחית שלו הוא לא צפוי להישאר בשל "מיצוי דו צדדי". במועדון הגישו לו הצעה להאריך את חוזהו לפני כחודש, אך הברזילאי סירב.

לוסיו חתם לאחרונה על הארכת חוזה הייצוג שלו עם הסוכן הישראלי והביע רצונו להמשיך לשחק בארץ. כאמור, הוא יהפוך לשחקן חופשי ורשאי זה עתה לנהל מו"מ עם קבוצות אחרות.

בעוד בעבר דמי ההעברה היוו מכשול, כעת המו"מ מול המועדונים צפוי להיות קל יותר. לק"ש סירב לוסיו לעבור בשל אי רצונה של זוגתו ואפשרות זו ירדה מן הפרק. כמובן שגם הפועל רעננה תתווסף לרשימה השחורה אם תנשור ללאומית.

במקביל, בעקבות אי צירופו של החלוץ, הפועל חיפה החתימה את יאקוב סילבסטר. רק אם האחרון יעזוב, הברזילאי עשוי לנחות בכרמל. גם להפועל תל אביב יש חלוץ זר, מייקל אולהה.

המועמדת העיקרית בשלב זה לקלוט אותו היא הפועל ראשון לציון, במידה והקבוצה תעפיל לליגת העל. הבעלים עמוס לוזון הסכים לשלם לו 17 אלף דולר בחודש, 30% יותר ממה שהוא מרוויח בחדרה.

לוסיו בן ה-31 כבש העונה חמישה שערי ליגה, כאשר בעונה שעברה היו לו 12. כזכור, התחנה הראשונה שלו בישראל הייתה בהפועל באר שבע, משם המשיך למ.ס אשדוד וכעת הוא בדרך לתחנתו הרביעית בקריירה בארץ.