(ברני ארדוב)
(ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
כבש ונפצע, תומר (ברני ארדוב)
כבש ונפצע, תומר (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

סיבוב פרסה: ניסו אביטן ימשיך כמאמנה של הפועל רעננה. מוקדם יותר היום, שקל המאמן להתפטר מהקבוצה לאור התוצאות האחרונות, ובעיקר לאחר שיחה שערך עם הבעלים אשר אלון. בשיחה, הביע אביטן את החשש כי הקבוצה נחלשה בחלון ההעברות, לאור עזיבתו של החלוץ קייס גאנם להפועל ב"ש. עם זאת, בסופו של דבר הכריע אביטן בעד הישארות וימשיך בתפקידו, לפחות בינתיים.

כזכור, אביטן הגיע בתחילת חודש דצמבר, במקומו של מנחם קורצקי שפתח את העונה בצורה חלשה. עם זאת, מינויו של אביטן (שפוטר בעצמו מהפועל תל אביב) לא גרר שיפור משמעותי. כיום, רעננה נמצאת מתחת לקו האדום, עם 16 נקודות ושני ניצחונות ליגה בלבד (כאשר רק אחד הושג תחת אביטן, ה-1:2 על הפועל באר שבע).

במקביל, כדור השלג של הפועל רעננה ממשיך להתגלגל אל המקום ממנו יורדים לליגה הלאומית, עם הפסד נוסף 2:1 למכבי נתניה אמש (שבת) באצטדיון המושבה.

תחושת התסכול המשיכה עוד מחלון ההעברות הכושל, בו החלוץ הזר איליה סוריאנו קרע את הרצועה הצולבת ימים ספורים לאחר החתמתו, כשגם קייס גאנם נמכר להפועל ב"ש, ורעננה לא התחזקה בשחקן התקפה אחר במקומם. "לא ברור איך קייס עזב במצב כזה", הודו במועדון, "וברור שאם היו הצעות מפתות על אור דסה או ירדן כהן גם הם היו עוזבים. יכול להיות שאשר אלון כבר מיואש".

בינתיים בחדר ההלבשה שחקני הקבוצה מסרבים לקבל את רוע הגזרה ומשתדלים לשדר אופטימיות: "זה מצב קשה, אבל אנחנו ספורטאים ומקצוענים ונצא מזה יחד כקבוצה", סיפר אסף צור, "אמנם ניצחנו רק שני משחקים העונה אבל אני חושב שכל מי שרואה אותנו משחקים, רואה שאנחנו נראים טוב".

"אם אני אופטימי מדי? אני חושב שצריך להישאר אופטימיים" הסביר השוער הצעיר, "אני באמת מאמין בחומר השחקנים שיש בקבוצה. אנחנו מגובשים ואני מאמין שנוכל לעשות את זה ולהישאר בליגה. בטוח שנשתפר בעשרת המשחקים שנשארו לנו".

כך או כך, כעת העיניים נשואות אל החלוץ הצעיר, יואב תומר, שכבש משחק חמישי ברציפות - הפעם מהנקודה הלבנה - את השער השביעי שלו העונה. בצוות המקצועי החמיאו לחלוץ שעלה לשחק עם זריקות ומשככי כאבים לאור רגישות בשרירי הבטן ממנה הוא סובל, כשהם מקווים שימשיך ביכולת הנהדרת ויוציא את רעננה מהבוץ.

כמו תומר שהוחלף בהמשך המשחק בעקבות הפציעה, גם כארם ארשיד ספג פגיעות בשרירי התאומים וכן, גם סובב את הברך והשניים ייבדקו מחר במועדון.