(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
ג'ראלדש, מכבי ת
ג'ראלדש, מכבי ת"א לא מצליחה 'להרוג' משחקים (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

מעידה לא צפויה. אכזבה גדולה מאד נרשמה אמש (שבת) במכבי תל אביב אחרי תוצאת התיקו 1:1 מול הפועל חיפה, לא רק מהתוצאה שנקבעה בשלב מאד מאוחר עמוק בתוספת הזמן, אלא גם מהדרך. בסביבת השחקנים ביקרו את היכולת: "הגיע לנו לנצח, אבל לא משחקים טוב. שחקנים נראים עייפים ולא חדים, והקרדיט בחלק מהמקרים מוגזם".

שחקן בקבוצה הרחיק לכת עם הביקורת: "אף אחד לא היה טוב אתמול, אף אחד. ואם לוקחים כמה משחקים אחורה, אז מאז מכבי חיפה והפועל כפר סבא, לא היו משחקים טובים. גם נגד רעננה, גם נגד בית"ר וגם היום, בחלקים של המשחק לא היינו טובים בכלל". עוד הוסיפו בסביבת השחקנים: "קשה לנו להרוג את המשחקים. חסרה לנו איכות מקדימה. אנחנו מתקשים לתת את השער השני ולא מספיק מרוכזים ליד השער".

חלק מהביקורת הופנתה גם נגד המאמן, ולדימיר איביץ': "כל השבוע תורגל אילון אלמוג במקום יונתן כהן. בסוף הוא לא שיחק דקה. זה לא שאנחנו לא צריכים ריענון, זה נראה שבחלק מהמשחקים אנחנו קצת שחוקים, ומצד שני יש לא מעט כלים התקפיים בקבוצה שלא משחקים". במהלך המשחק גם ניתן היה לראות בבירור את עומר אצילי כועס על יונתן כהן אחרי שהאחרון לא מסר לו כדור רוחב. "איביץ' ידוע כאחד שמקבל החלטות חותכות ולא רואה אף אחד ממטר. בתקופה האחרונה זה לא נראה ככה, והוא מאבד שחקנים שלא משחקים", אמר גורם במועדון.

אלמוג נראה מדוכדך אחרי המשחק, אבל הוא לא היחיד. קיימת רשימה ארוכה של שחקנים שמאז ההדחה מהגביע המאמן די מחק אותם מהרוטציה, דוגמת מאור קנדיל, שחר פיבן, מתן חוזז ושרן ייני שבקושי מתלבשים, שלא לדבר על דקות מועטות שהם מקבלים אם הם כן בסגל. על כך הוסיפו בסביבת המועדון: "לא צריך להילחץ, הכל תלוי עדיין בנו. אם היינו צריכים להתחזק ולרענן, נדע בסוף העונה. אבל אין ספק שצריך לתת צ'אנס לשחקנים נוספים, אחרת נאבד אותם, וגם את אלה שמשחקים נשחוק".

ג'ראלדש ניסה לסכם את התוצאה המאכזבת: "אתה אף פעם לא רוצה לאבד נקודות בדרך בה הפסדנו היום שתיים כאלה. אנחנו עצובים, אבל זה כדורגל וזה יכול לקרות. שלטנו במשחק, אבל לא הרגנו אותו. היו לנו הזדמנויות לעלות ל-0:2, 0:3, אבל בסוף נגמר 1:1. יש לנו משחקים כאלו, אולי אנחנו צריכים להשתפר בזה, כי אם לא הורגים את המשחק לפעמים משלמים כמו היום. אנחנו לא רוצים לשלם שוב, אז זה הזמן לעבוד ולשפר את החלק הזה במשחק שלנו".

המגן נשאל אם הם מסתכלים על הפער מחיפה: "לא, אנחנו מסתכלים למשחק הבא ולעשות את העבודה שלנו. אנחנו מכבי ואנחנו רוצים לנצח. כשאתה לא משיג שלוש נקודות אתה יוצא עצוב".