(צילום: אנצ'ו גוש, סוכנות ג'יני)
(צילום: אנצ'ו גוש, סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5

כמעט עשרים יום חלפו מאז משחק העונה הגרנדיוזי בין מכבי חיפה למכבי ת"א, ואצטדיון סמי עופר שוב אירח משחק כדורגל נהדר. זו אמנם היתה הפועל חיפה שאירחה את המשחק, ובסה"כ הפועל רעננה שבאה להתארח, אבל קיבלנו משחק מצוין, שהסתיים בתיקו 2:2, הערב (שבת) באצטדיון החיפאי.

ניסו אביטן בוודאי יהיה זה שיחוש החמצה גדולה יותר לאחר שריקת הסיום. במשך יותר משעה ברוטו של משחק, הקבוצה שלו היתה משמעותית טובה יותר מהמארחת, אבל חילוף מוצלח של חיים סילבס - שהכניס את יאקוב סילבסטר, ושער מצמק בשל טעות של שוערו, אסף צור, החזירו את המארחת למשחק בדרך לשוויון (ואף היו קרובים, ברגעים מסוימים, גם לשער ניצחון דרמטי במיוחד).

רעננה תחוש עוד יותר כאב בשל הדרמה שהתחוללה בתוספת הזמן: לירן ליאני כבר שרק לפנדל לזכותה, שלוש דקות אחרי תום הזמן החוקי, אבל אז ביטל אותו בשל ה-VAR. אבל אל לה, לרעננה, לבוא בתלונות לאחרים: היא בעצמה יכולה היתה לשלש ולרבע את היתרון שלה עם אינספור מצבים, בעיקר בפתיחת המחצית השנייה, אבל החמיצה והחמיצה, ויש קלישאות שהן פשוט נכונות מדי, ומצערות מדי, אם אתה בצד של הקבוצה משכונת אחוזה.

מהצד השני, הפועל חיפה אולי הצליחה להוציא נקודה (וניצלה משריקה לעונשין בדקה ה-93), אבל זה היה משחק חלש שלה. הקבוצה של סילבס, כאמור, היתה יכולה לחטוף תבוסה - אבל הצליחה להינצל, בעיקר הודות ליאקוב סילבסטר. הרכש החדש שלה, שעלה מהספסל כמחליף, כבש את שער השוויון והיה יכול לתת גם שער שלישי. יחד עם התעוררות מסוימת מצידו של גידי קניוק, הצליחו האדומים לצמצם נזקים מפתיחת משחק מזעזעת.

אבל עם כל הכבוד למשחק של הפועל חיפה, ולדשא, הסיפור האמיתי של המועדון מתרחש רחוק משם: בקומת ההנהלה, והיציעים. "יואב לא יהיה בהפועל", חזר ושר הקהל משריקת הפתיחה (כשהשירה דווקא התחזקה אחרי שני השערים שכבשה קבוצתם), כשבמקביל הרוחות גועשות סביב האפשרות שיואב כץ אכן ימכור את הקבוצה אחרי 17 שנה במועדון. גם הרוכשים היו הערב ביציעי סמי עופר, וכנראה שניתנת להם הרוח הגבית למהלך שכזה.

גם חיים סילבס חטף שריקות בוז ולא מעט קללות, אבל הוא באמת דמות משנית בסיפור. הקרע בין הבעלים לבין הקהל, שהיה נדמה שאוחה בעזרת כמה משחקים טובים, התחדש ברעש גדול, וכל עוד הוא קורה, כנראה ששום דבר טוב לא באמת יכול לצמוח. בטח, בהתחשב ביכולת הדלה שהציגה הקבוצה לאורך רוב המשחק. אז האם הפועל חיפה בפני חילופי משמרות, או שכץ חזק מהכל? רק הזמן יגיד. בינתיים, הקבוצה באדום ממשיכה להיראות חלש.