(ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
(ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
בצ'יראי. זמן להיפרד? (ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
בצ'יראי. זמן להיפרד? (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

בעוד עונת 2019/20 טרם הסתיימה באופן רשמי, מכבי נתניה כבר פתחה בהכנות לעונה הבאה, כשהדבר שמעסיק יותר מכל את אנשי המועדון - באופן צפוי לאור המצב - הוא הנושא הכלכלי. לאחר שסיכמו עם השחקנים של מתווה של קיצוץ בשכר, שהגיע לכדי חתימה הבוקר (רביעי), בנתניה מבינים שהמשבר הגדול עלול לפגוע גם בתקציב לקראת העונה הבאה, ולהוביל לפרידה מלא מעט שחקנים בעתיד הלא רחוק.

המצב הפיננסי של המועדון מעיר היהלומים רחוק מלהיות מזהיר. ראשית, לקבוצה אין בעלים פעיל. כמו כן, היא לא מקבלת תמיכה רצינית מהעירייה וכרגע גם ספונסרים חדשים אין באופק. במידה שהעונה הבאה תיפתח כסדרה, נתניה תזדקק לכמות מינויים גדולה כדי להזרים כסף לקופת המועדון. לפי המסתמן, הצהובים יצטרכו לפתוח את העונה הבאה בתקציב של 15 מיליון שקלים במקרה הטוב, או 12 מיליון שקלים בתסריט הפסימי.

על פי אותם תרחישים, לאנשי נתניה ברור כי קיצוץ נוסף ייאלץ להתבצע. למרות שטרם דיברו איתם על כך, גם השחקנים מבינים שהגזרה תגיע בשלב כזה או אחר. בתוך כך, משמעות של הפחתת התקציב צפויה באופן טבעי לפגוע משמעותית גם ברמה המקצועית, ולהפוך את הסיכויים להשאיר שחקנים הכרחיים, כמו דני עמוס וחן עזרא, לקלושים. כמו כן, למועדון ברור שניקו אולסק, פאטוס בצ'יראי, ויקי כחלון וסתיו פיניש לא יישארו בכל מקרה.

כזכור, המתווה הנוכחי מול השחקנים מדבר על קיצוץ של 50 אחוזים משכר הנטו בחודשים מארס, אפריל ומאי, ללא קשר באם העונה תחזור לפעילות או לא. למרות זאת, אם העונה תתחדש ותשוחק ביוני, יקבלו השחקנים חצי משכורת נוספת. שניים מהזרים שסירבו תחילה למתווה, לבסוף התפשרו וכאמור ההסכם נחתם היום.

ממכבי נתניה נמסר בהודעה רשמית: "הנהלת המועדון מבקשת למסור את הערכתה והוקרתה לכל עובדי המועדון, מהראשון ועד האחרון, ואת ההתגייסות הכללית של כולם. הליך הקיצוץ היה מורכב, כלכלית ונפשית, אבל בזכות הכבוד והערבות ההדדית שבין עובדי המועדון המסורים, השחקנים והמאמנים, אנו בטוחים כי בעתיד הקרוב שיבוא עלינו לטובה נצא כולנו מאוחדים וחזקים יותר".

הקפטן אלמוג כהן הוסיף: "רוצה להודות לשחקנים ולהנהלת המועדון, בראשותם של אייל סגל והמנכ"ל ניב גולדשטיין, אשר הבינו את המצב המשפיע על כל העולם, ובמאמץ משותף, הבינו ועזרו אחד לשני להגיע להבנות. שולח לכל עם ישראל רפואה שלמה ובבקשה הישארו בבתים והישמעו להוראות".