sportFive992598
צילום: ספורט 5
אדניי. חזק יותר ממילים (סוכנות ג'יני)
אדניי. חזק יותר ממילים (סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5

אירועי הגזענות במשחק בין הפועל ב"ש להפועל ק"ש היכו גלים ביממה האחרונה בקרב אוהדי הכדורגל הישראלי בכלל, ובקרב האוהדים הדרומיים בפרט - אבל בעוד קבוצתה של אלונה ברקת מנסה למזער נזקים, קולם של שחקני הפועל ק"ש לא באמת נשמע. הערב (ראשון), הגיע תורם של מרקוס דיניז וג'יימס אדניי לתת את גרסתם לאירועים בשיחה בלעדית עם ערוץ הספורט.

"תודה שנתתם לי הזדמנות לדבר על הנושא, אני מרגיש רע בגלל מה שקרה", פתח מרקוס דיניז את דבריו. "האוהדים קראו קריאות גזעניות לעברי ולעבר חברי לקבוצה, ג'יימס אדניי, אבל מדובר בכמות גדולה של אוהדים ולא בקומץ. אוהדים שמייצגים עיר גדולה, מועדון גדול. בעיני הם צריכים להוות דוגמה למועדונים אחרים בישראל, מועדונים קטנים יותר".

"זה מצער ומעציב אותי, אבל לא אשנה את דעתי על ישראל בגלל זה", המשיך בלם קרית שמונה. "בשנתיים שאני פה אני מרגיש מצויין, המשפחה שלי מרגישה טוב. זה לא משנה כלום מבחינתי. ג'יימס? הוא גם היה עצוב מאוד אחרי המשחק, אבל אמרנו אחד לשני בחדר ההלבשה שאנחנו יותר חזקים מהמילים הללו".

בן אברהם.
בן אברהם. "החלטה מושלמת" (סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5

אז מה בעצם קרה שם על כר הדשא? דיניז סיפר: "כ-150-200 אוהדי הפועל ב"ש נהמו לעברינו. הם היו המון אנשים. לא ראיתי את הפרצופים של מי שעשה זאת, כי הייתי מרוכז לחלוטין במשחק עצמו, אבל שמעתי שהקולות הגיעו מכיוון היציעים של ב"ש. אני לא יכול לדעת מי אלה היו, אבל אני שמח שהמשחק הופסק. אני חושב שהשופט ניהל את המשחק בצורה טובה מאוד, הוא הבין את חומרת המצב ועצר את המשחק. מבחינתי, זה היה מושלם".

"לצערי, דברים מהסוג הזה קורים בכל העולם", המשיך דיניז. "לי זה קרה כאן בישראל ואני מקווה שהאוהדים יבינו את חומרת המעשה שלהם. זה צריך לשבת להם על המצפון, שיבינו את מה שעשו ושדבר כזה לעולם לא יחזור. התגובות? לא שוחחתי עם המאמן שלי אחרי המשחק, נראה מה הוא יגיד בהמשך השבוע. הקפטן של ב"ש, בן ביטון, שוחח איתנו והתנצל בשמם".

על העובדה שאנשי הפועל ב"ש טענו שלא שמעו את הקריאות, אמר דיניז: "לא יכול להיות שהם לא שמעו כלום, השחקנים של ב"ש התנצלו בפניי. זו אמנם הפעם הראשונה שדבר כזה קורה לי בישראל, אבל קרה לי דבר דומה באיטליה לפני עשר שנים. עצוב מאוד שבשנת 2020 עדיין צריך לשמוע דברים כאלה".

"באופן אישי רק המשחק עניין אותי, חשבתי על כך שאנחנו צריכים להמשיך כדי להשיג תוצאה טובה, להשיג ניצחון שהיה חשוב עבורינו", סיפר דיניז על התחושות. "השופטים עצרו את המשחק לחמש דקות וחשבתי לעצמי שזה יכול לפגוע בשטף של המשחק שלנו, אבל אחר כך הצדקתי את השופט. העצירה נועדה כדי שהקהל יחשוב על מה שעשה".

לסיכום חזר דיניז והבהיר מהי עמדתו לגבי ישראל, ומה הסיכוי שיעזוב בעקבות האירוע: "ישראל? אני מאוד אוהב את ישראל. הבן שלי מרגיש ישראלי, ואשתי מרגישה פה בבית. טוב לי כאן, התחושה שלי לגבי ישראל לא השתנתה. מדובר במקרה בודד, לא משהו חוזר".

גם ג'יימס אדניי לא נותר אדיש לאירועים והגיב בשיחה עם ערוץ הספורט: "אתמול היה יום רע עבורינו, אוהדי ב"ש השמיעו נהמות של קופים ושרו שירים גזעניים. לא ראיתי מי זה היה, אבל שמעתי בדיוק את הקולות. שמעתי את השירים האלה כששיחקתי באלבניה, אבל התרכזתי במשחק. התקריות הללו לא מעניינות אותי באמת, אני לא יכול להילחם בזה לבדי. אני מעדיף להתעלם".

"החלטת השופט? זו החלטה שנועדה כדי להשמיע רעש בנושא. התחושות היו קשות לפני ההפסקה, ולאחריה ההרגשה הייתה טובה יותר. הוא לא תמך בקריאות של אוהדי ב"ש, וזה נתן לנו תחושה טובה. משמעות העצירה היא שיש מי שמגן עלינו. כולם צריכים להתאחד במלחמה נגד גזענות, זה דבר חשוב מאוד. לבד לא נוכל לנצח במלחמה הזו. הם צריכים להיענש על כך, צריך להגיד לא לגזענות".