(צילום: מאור אלקסלסי)
(צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

הכסף הגדול שנשפך, חילופי המאמנים במהלך העונה, המאמצים הגדולים והכל לא עזר. עירוני קרית שמונה ממשיכה לדשדש בתחתית. היום (שבת), במשחק שפתח את המחזור ה-19, הפסידה הקבוצה של קובי רפואה 1:0 מול מ.ס. אשדוד, בפעם ה-12 העונה. והתוצאה הזאת מחמיאה לק"ש: היא היתה ראויה לספוג הרבה יותר שערים, הן במחצית הראשונה בה היתה חלשה לאורך כולה, וגם במחצית השנייה הודות לכמה החמצות מסמרות שיער של שגיב יחזקאל.

המארחת, מצידה, שוב רשמה משחק עם יכולת התקפית מרשימה, אבל עם מעט מאוד דיוק - ושער שהגיע ממצב נייח. משחק האגפים שלה המשיך להיות קטלני, בטח במחצית השנייה כשיחזקאל נכנס, אבל היא בוודאי תצטרך לעבוד על הבעיטה האחרונה לשער כדי לדייק יותר. בזכות הניצחון שלה, היא פותחת פער של שש נקודות מהקו האדום וגם חזרה לנצח, אחרי המעידה בשבוע שעבר מול הפועל חיפה.

אבל טעות אחת עלולה להעיב גם על תוצאת המשחק: השופט לירן ליאני שגה כשלא ראה נגיעת יד ברורה ברחבה של יצחק אספה, שופטי המסך קראו לו לשרוק לפנדל, אך הוא התעלם וקיפח את האורחת שיכלה להשיג שער שוויון מן הנקודה. אבל ספק אם זה יכול לשמש תירוץ עבור קובי רפואה. המשחק שלה היה חלש מדי מכדי שתוכל להרגיש שמשהו נלקח ממנה היום.

תשע שנים עברו מאז שקרית שמונה חזרה לליגת העל, אחרי עונה אחת בליגה הלאומית. תשע שנים טובות, בהן הקבוצה שיחקה בצמרת, הגיעה לאירופה, זכתה בגביע ובאליפות. אבל מהשנים הללו לא נשאר המון, והיום ק"ש היא קבוצה חלשה וחסרת אופק, שנמצאת שוב בסכנה אמיתית לרדת לליגה השנייה. לא ברור מהו הפיתרון למצב שלה, אבל המועדון המפואר יצטרך לחשוב מחדש כדי לצאת ממנה.

ואשדוד? בעצם הניצחון הזה היא השיגה את המעט שצריך בליגה כדי לשרוד. בקצב צבירת הנקודות של סקציה נס ציונה והפועל רעננה, פער של שש נקודות אמור להספיק. עכשיו היא תנסה גם ליהנות מהמשחק, ויש לה לא מעט כישרון וכוח אש כדי להמשיך ולשחק טוב עד סוף העונה.

452 צופים בלבד הגיעו היום לאצטדיון הי"א. תנאי מזג האוויר גם לא עזרו, אבל ספק אם בלעדיהם המספר היה הרבה יותר גבוה. בסופו של דבר, למרות היכולות משני הצדדין, המשחק הזה דומה יותר לעץ שנפל ביער. ואם משחק כדורגל התרחש, ולא היה מי שיראה אותו, ספק אם הוא באמת קרה. חומר למחשבה להנהלות של שני המועדונים.