(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
חסרונו הורגש, וישוב מול הפועל ת
חסרונו הורגש, וישוב מול הפועל ת"א. חזיזה (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

גם ביום קשה שכזה, אחרי שמכבי חיפה ספגה 1:0 מביש מהפועל כפר סבא בסמי עופר, מי שגנב את מירב תשומת הלב היה ירדן שועה. החלוץ החיפאי עמד הבוקר לוועדת משמעת פנימית, בה הוחלט כי שלושה ימי היעדרות הם די והותר והוטל עליו קנס בלבד לאחריו ישוב לאימוני הקבוצה.

למרות זאת, לערוץ הספורט נודע שהשחקן המוכשר ספג קנס כבד העומד על 16 אלף ש"ח על שתי עבירות שונות: אי הגעה לאימון ללא הודעה מוקדמת והתנהגות בלתי הולמת בחדר ההלבשה בתום המשחק מול בני יהודה. מעבר לראשי ארגון השחקנים ניר אלון ומושיקו מישאלוף, בוועדת המשמעת נכחו גם אנשי מכבי חיפה המנכ"ל אסף בן דוב, מנהל הקבוצה רפי אוסמו ורועי שני, שכתב את פרוטוקול הדיון

"ירדן עבר הבוקר ועדת משמעת בנוכחות מנכ"ל המועדון, אסף בן דב, ונציגי ארגון השחקנים", נכתב בהודעה הרשמית. "לאחר השעיה של שלושה ימים מאימונים, כולל משחק, החלוץ נקנס ושב להתאמן. כמו כן, התקבלה במועדון החלטה כי שועה אינו משוחרר מהקבוצה".

אכזבה והלם גדול. אלו התחושות ששררו במכבי חיפה בבוקר שאחרי ההפסד להפועל כפ"ס.  עם שריקת הסיום, חדר ההלבשה של הירוקים היה שקט כמו שלא נראה המון זמן, כשאף שחקן לא דיבר וכולם היו מכונסים בעצמם.

"בעטנו בדלי", הודו שחקנים בקבוצה ביום שאחרי, "כדי לכפר על ההפסד הזה, חייבים לנצח עד סוף העונה הסדירה, אחרת תואר האליפות אבוד". בחשיבה שלאחר מעשה, ביקורת אמנם הושמעה נגד שחקני החלק הקדמי, אך מי שספג את מרבית האש, גם מצד הקהל, היה המאמן מרקו בלבול, שיכול היה לנהל את המשחק טוב יותר.

בלבול, מצידו, ייחס את הקשיים המקצועיים של חיפה לקוצר הסגל. היעדרותו של דולב חזיזה, למשל, היתה מאוד בולטת, והוא צפוי לשוב לסגל ביום שלישי נגד הפועל ת"א. ארנסט מאבוקה וטרנט סיינסברי, שאיבדו את מקומם בהרכב אמש, יחזרו ל-11.

"נהיה חייבים להסתכל קדימה". לביא (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

מי שהיה שותף לתחושת ההלם הגדולה של השחקנים, היה הקפטן נטע לביא. "זה מאוד מאכזב", הודה הקשר האחורי, "אבל לא מצאנו פתרונות. נהיה חייבים להסתכל קדימה למשחק ביום שלישי". חיפה בד"כ ידעה להתמודד עם קבוצות המשחקות צפוף יותר, והפעם זה לא קרה. לביא התייחס למקריות: "הגענו למספיק הזדמנויות כדי להבקיע שער. זה פשוט לא קרה היום ואין מה לעשות".

"כולנו נאבד נקודות", המשיך לביא והתייחס למאבק האליפות. "יש גם בינינו משחקים, ואנחנו נקווה לעשות את כל הנקודות. זה מאכזב גם את הקהל, אבל זו המציאות. נצטרך להתמודד איתה ויש עונה ארוכה".

מעבר להפסד, במועדון משוכנעים שעסקת מרטין האשק תיסגר. בספרטה פראג לא מפגינים לחץ גדול מדי לשחרר את הקשר, שלא מעוניין להישאר במועדון. אחרי שנסגר החלון באירופה, נדמה כי גם הצ'כים מבינים שהאופציה הישראלית היא היחידה שעומדת על השולחן.

מצד שני, גורמים במועדון ציינו כי לצ'כים אין בעיה להשאיר את השחקן ביציע ולשלם את שכרו (120 אלף יורו בלבד) והזכירו שגם החלוץ טל בן חיים יושב ביציע, למרות ששכרו עומד על כמיליון יורו בעונה.  "נקווה להתפתחויות ב48 השעות הקרובות" אמרו במועדון.