(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5

מה לא היה לנו הערב (שבת) בקרית שמונה. מקריאות גזעניות ועצירת המשחק, דרך מערכת VAR תקולה ועד הצלה מהקו בתוך תוספת הזמן - קיבלנו הכל מהכל, מלבד כדורגל. ובסיום, הפועל ב"ש ויוסי אבוקסיס נעצרו אחרי שני ניצחונות רצופים והסתפקו ב-0:0 מאכזב מול הפועל ק"ש, שיכולה להרגיש אכזבה - שכן היא פיספסה הזדמנות פז לברוח מהתחתית הבוערת בתוך תוספת הזמן.  

לא מעט מוסכמות נשברו הערב על הדשא בקרית שמונה: תחילה, זה היה משחק שהפגיש בין הקבוצות עם הכי מעט תוצאות תיקו העונה, כאשר בנוסף, ק"ש וב"ש יכולות להתגאות בכך שהפכו לקבוצות הראשונות שנפרדות בתיקו נטול שערים במשחקיה של הקבוצה הצפונית. אבל על כל זה האפיל עוד אירוע מכוער של קריאות גזעניות מכיוון יציעי ב"ש, שהופנו לכיוונם של שחקני ק"ש - מרכוס דיניז וג'יימס אדניי. בעקבות הקריאות, המשחק הופסק לחמש דקות ולאחר מכן חודש, ככתוב בחוקה של אופ"א.

נכון, היה גם כדורגל, ובחלק גדול מהזמן הוא היה נראה לא רע. הקצב היה גבוה, השוערים נאלצו להציג את יכולותיהם פעם אחר פעם ורק דבר אחד היה חסר - כדור ברשת. אבל באותה נשימה, אנחנו נזכור מהמשחק הזה בעיקר את המסביב. מלבד הקריאות הגזעניות, מערכת ה-VAR הושבתה בשל תקלה טכנית ולראשונה העונה, קיבלנו תזכורת לאיך מרגיש משחק ללא טכנולוגיה. והאמת? VAR, התגעגענו.

האירוע מעורר המחלוקת הראשון התרחש כבר אחרי רבע שעה של כדורגל, כשמיגל ויטור נגח פנימה את הראשון לאחר נגיעת יד ברורה ברחבה. עשר דקות מאוחר יותר, הגיעה תורם של הדרומיים להרגיש מקופחים. סילאס דה סילבה נגע בידו ומנע מתפרצת, בן אברהם החליט לתת יתרון במקום לשלוף את הצהוב השני ולאחר מכן את האדום.

במחצית השנייה כאמור, אירועי הגזענות השאירו מעט מאוד מקום לכדורגל. ועדיין, ב"ש ניצלה רק בנס ממבוכה גדולה בתוך תוספת הזמן. עדן קארצב הרים כדור קרן אופייני, עומר לקאו נגח למסגרת ואורן ביטון הציל גול מקו השער במספרת יוצאת דופן. אם תשאלו אותנו, הצלה שיכולה להתחרות בקלות על תואר הצלת העונה, אבל את ק"ש זה פחות הרשים.

בסיום, החבורה הצפונית שמרה על המגמה אותה התחילה לפני שני משחקים, ורשמה משחק שלישי לא שער זכות. למעשה, ק"ש רשמה משחק שביעי העונה ללא שער זכות וכעת, היא ניצבת נקודה בלבד מעל הקו האדום. מן העבר השני, יוסי אבוקסיס וב"ש נעצרו אחרי שני ניצחונות רצופים בכל המסגרות וכעת, הם רואים את הפועל ת"א מצמצמת פערים מלטה, רגע לפני הקרב הגדול מול מכבי ת"א.