(מאור אלקסלסי)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

משבר נגיף הקורונה שתקף את ישראל גרם לכך שרוב האוכלוסייה צריכה לשהות בהסגר, כאשר בימים האחרונים החלה משטרת ישראל באכיפה פעילה נגד מי שיעבור על הנחיות משרד הבריאות. המדינה סייעה והטיסה את המטיילים בארצות השונות כדי שיעברו את התקופה הזו בארץ מולדתם לצד משפחותיהם.

במקביל, עשרות כדורגלנים זרים עדיין נמצאים בישראל. רובם לא בעלי משפחות ונאלצים לעבור לבד את ההסגר, כשהם די מבולבלים בכל הקשור להנחיות. מלבד סקציה נס ציונה, שאישרה לזרים שלה לשוב למולדותיהם, סטפן ספירובסקי (הפועל תל אביב) שביקש לשהות לצד משפחתו וג'וניור אוזקווה (הפועל חדרה) שהשתחרר, כל היתר שוהים בישראל. הזרים נמצאים בקשר עם המועדונים, חלקם טרם הגיעו לסיכום בנוגע לשכרם, וזו אחת הסיבות שהם נשארים כאן.

שחקן זר מקבוצה בפלייאוף העליון אמר: "אני ועוד זרים רבים מתגוררים לבד בישראל, אמרו לנו להמתין לחידוש הליגה, אבל אף אחד לא יודע אם היא תתחיל. המשפחות שלנו דואגות מאוד, כל היום אנחנו עושים שיחות וידאו. גם מנטלית זה קשה להיות לבד כל היום, בימים רגילים השחקנים מכל הליגה נפגשים".

שחקן אחר הוסיף: "אנחנו רק מחכים שיעדכנו אם הליגה תחודש או לא. אם לא תחודש, כל הזרים ייעלמו מפה מהר. לא יודע כמה זמן עוד נוכל להיות לבד בבית".