(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
בלבול. מרוצה בעיקר מהתוצאה (אלן שיבר)
בלבול. מרוצה בעיקר מהתוצאה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב מובילה בפסגה? מכבי חיפה עדיין שם כדי לחכות לה בסיבוב על כל איבוד נקודות. הירוקים השיגו 1:3 יקר על בני יהודה בבלומפילד ושמרו על פער ארבע הנקודות מהאלופה ומוליכת הטבלה. האם היא תצליח לשמור על אותו קצב עד לרגעים האחרונים של העונה?

מאמן הירוקים, מרקו בלבול, תיאר את התחושות לאחר המשחק, שבו מכבי חיפה כמעט איבדה יתרון של 0:2 במחצית בשנייה: "ניצחנו 1:3 במשחק חוץ מאוד קשה. המחצית השנייה שלנו הייתה פחות טובה. איבדנו כדורים בקלות ונתנו להם לתקוף אותנו גלים גלים, אבל שמח אני על שלוש נקודות יקרות. כדורגל זה משחק שעד שהוא לא גמור, הוא לא גמור. יש משחקים כאלה שיש כאוס במגרש ואתה מאבד כדורים בקלות. למרות מחצית שנייה לא טובה, ידענו לנצח ולהרוג את המשחק עם רוקאביצה".

בלבול נשאל אם הוא חושש לאבד את ירדן שועה, שלא שותף במשחק, והשיב: "יש לי 20 שחקנים בסגל, וכולם יקרים לי וחשובים לי באותה מידה. ההחלטות שלי מקצועיות נטו ואנחנו מנסים לנצח בכמה שיותר משחקים. זה מה שחשוב מבחינתי".

המאמן התייחס גם לרכש של חיפה בחלון ההעברות של ינואר: "קוזמינסקי יחליף את גיא חיימוב שעשה ניתוח, ולייו יהיה במקום רז מאיר שגם נותח. בכל עמדה אנחנו צריכים לפחות שני שחקנים בכמה טובה במועדון כמו מכבי חיפה. האשק? מדברים הרבה, אבל כרגע אין שום דבר".

מי שזכה למחמאות מבלבול הוא שוער הירוקים, ג'וש כהן, ששמר על היתרון של קבוצתו עם מספר הצלות: "ללא ספק. הוא היה קר רוח בצורה מדהימה עם הצלות מדהימות ושקט. הוא איש המשחק עבורי ואני גאה בו".

למרות הניצחון, בלבול המשיך להנמיך ציפיות בנוגע לאפשרות שקבוצתו תזכה באליפות העונה: "הדבר הכי הוא חשוב שאנחנו משחקים כדורגל טוב, שהקהל נהנה ושאנחנו מבקיעים הכי הרבה, זו הייתה המטרה המרכזית - קבוצה תוססת, אינטנסיבית ולוחצת. זה נכון שיש דקות לא טובות, אבל ברוב המשחקים אנחנו שולטים. אנחנו עובדים קשה, צנועים ומתקדמים צעד צעד".

אשכנזי. לא מופתע מהיכולת שלו (אלן שיבר)
אשכנזי. לא מופתע מהיכולת שלו (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

יובל אשכנזי, שכבש את ה-0:2 של חיפה, המשיך ביכולת המצוינת והעלה את מאזנו ל-7 שערים בליגה ו-11 בכל המסגרות. "אני עובד קשה בשביל זה, אולי חושבים שלא ציפיתי לזה, אבל אני שואף תמיד להכי טוב שיש. אני צריך להחמיא לחברים כי זה בזכותם ואני שמח על כך. אני מכין את עצמי כל יום למטרות ומנסה לעשות הכי טוב שיש בכל מקום שבו אני נמצא, ושמח שזה הולך בצורה טובה".


הקשר התייחס למחצית השנייה הרעה של קבוצתו: "דובר על זה שאנחנו לא מבקיעים שערים במחצית הראשונה, והנה זה התהפך. יש מה לשפר ולתקן, טז נשב, נלמד ונשתפר משבוע לשבוע. אני לא חושב שצריך לעשות מזה יותר מדי עניין. נראה וידאו ונלמד מטעויות".

כמו מאמנו, גם אשכנזי לא מיהר להצהיר הצהרות בנוגע להנפת צלחת האליפות העונה: "אם לדבר בכנות, אנחנו חושבים כל שבוע על לקחת את שלוש הנקודות. כולנו רוצים את זה, זה לא סוד. אבל אנחנו מתרכזים בעצמנו".

בלטקסה. החוכמה היא להתעלות (אלן שיבר)
בלטקסה. החוכמה היא להתעלות (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

"אם נשמור על הדומיננטיות, נוכל לקחת נקודות מול כל קבוצה"
אלישע לוי
הסביר את הגישה למשחק של קבוצתו: "ניסינו לשלוט בכדור והצלחנו מדי פעם לצאת קדימה. ב-10 דקות ללא ריכוז ספגנו שני שערים. במחצית השנייה עשינו הכל לשנות, ניסיתי להביא את השחקנים לגישה אגרסיבית, לשחק עם ביטחון ולהיות דומיננטיים, אז שיניתי מערך. היינו דומיננטיים מול חיפה ששולטת, אבל לצערי לא הצלחנו להבקיע יותר משער אחד".

למרות התוצאה, המאמן מסתכל קדימה: "אני מסתכל קדימה למרות ההפסד. אנחנו צריכים לדעת להיות דומיננטיים ולבוא מהצד, יחד עם שחקני חיזוק שיבואו. אני לא אדבר על שם כזה או אחר, יש לנו שחקנים בקנה בחלק הקדמי שיאפשרו להחזיק את הכדור".

בשבוע הבא, בני יהודה תפגוש את בית"ר ירושלים, ולוי אמר על כך: "זו ליגה צפופה. הגישה שלנו במחצית השנייה הייתה טובה ואם נדע לשמור על הדומיננטיות של המגנים שלנו, נדע לקחת נקודות מול כל קבוצה. בני יהודה שיחקה היום נכון, הקהל תמך וזה מאוד מאוד חשוב לנו".

מתן בלטקסה, שכבש עצמי שהעלה את מכבי חיפה ליתרון, תיאר את התחושות בסיום: "זו תחושה לא נעימה. שחקן נמדד ברגעים קשים ובמשחק היה לי קשה ולקח לי זמן לעכל, אבל החוכמה היא להתעלות. במחצית השנייה אני שמח שנראינו אחרת ולא היה חסר הרבה כדי שנשווה".

"כל עוד היה 0:0, הייתה תחושה שהכל יהיה בסדר אם נסתגר", סיפר המגן. "ברגע שספגנו, הבנו שצריך לשנות חשיבה וללכת על כל הקופה. היינו שווים את השווין לכמה רגעים. הוכחנו שאנחנו צריכים ליזום ולשחק ככה מהרגע הראשון. רצינו את זה, אבל תוכנית המשחק לא עבדה, אנחנו יוצאים מהמחצית הזו במטרה שזו תהיה דרך המשחק שלנו בהמשך".