(עודד קרני)
(עודד קרני) | צילום: ספורט 5
שחקני רעננה אחרי עוד הפסד (אלן שיבר)
שחקני רעננה אחרי עוד הפסד (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

להפועל רעננה נמאס. בעקבות רצף המקרים בהם הקבוצה מתחתית ליגת העל סבלה (לפי דו"חות איגוד השופטים) מטעויות שיפוט במשחקים, החליטו במועדון לעשות מעשה. ברעננה פנו עם מכתב חריף ליו"ר מנהלת הליגה, ארז כלפון, בדרישה חד משמעית להביא כפיילוט שופטים מחו"ל למשחקיה.

נוסח המכתב: "מאז פתיחת העונה סובלת הפועל רעננה מהחלטות שיפוט שהן במקרה הטוב מעוררות מחלוקת ובמקרה הרע מוטעות מהיסוד. חוסר הידע והשימוש האנושי בטכנולוגיית ה-VAR לא רק שלא הפחית את הטעויות, אלא אף העצים אותן לרמות בלתי נתפסות ולשגיאות גסות בניתוח האירועים. בשבועות האחרונים אנו עדים להתעצמות טעויות שיפוט שקשורות ל-VAR, התעצמות שפוגעת בצורה דרמטית בקבוצה. רק בשבוע האחרון היינו עדים לשלוש טעויות דרמטיות שמשמעותן קריטית עבור הקבוצה".

"במשחק מול הפועל חיפה נעלמה מעיני השופטים (הן הראשיים והן בניידת ה-VAR) התנהגות בלתי ספורטיבית קשה של שוער חיפה יסמין בוריץ', שהפריע במתכוון למהלך המשחק בעת התקפה מתפרצת של רעננה. במשחק מול קריית שמונה, אושר השער על ידי השופט המרכזי ולאחר מכן נפסל השער של רעננה בטענה של יד על ידי שופטי ה-VAR, יד שלא הייתה כלל ועיקר, כפי שרואים היטב במצלמות הטלוויזיה מכל הזוויות. זאת ועוד, לפני האירוע בוצעה עבירה ברורה נגד קייס גאנם בעת ששחקן קריית שמונה הכשיל אותו מאחור".

"צריך להדגיש, לא זו בלבד שהשופט במשחק, גל ליבוביץ', פסל את הגול - הוא אף לא ניגש לצג ה-VAR כדי לראות את המהלך. אבל בכך לא הסתיימו אירועי המשחק, עבירה ברורה בתוך הרחבה שנעשתה על השחקן אליה סוריאנו הסתיימה בלא שריקה של שופט המשחק וכמובן בלי הפניה של שופטי ה-VAR לאירוע".

"מכובדי את הנעשה אי אפשר לצערנו להשיב, הפועל רעננה איבדה בזמן הנוכחי כל אמון בשופטים ובאיגוד השופטים. לכן אנו מבקשים ממך שהחל מהמשחק הביתי הבא של הפועל רעננה, ישפטו שופטים ממדינות אחרות (כפי שנהוג במספר ליגות באירופה) והפועל רעננה תשמש כפיילוט עבור כלל הקבוצות. במידה ופיילוט זה יוכיח יעילות, הנושא יוטמע על כלל הליגה. לדעתנו, רק כך נוכל להקטין עד למינימום את הפגיעה בקבוצת הפועל רעננה, פגיעה שיש לה השלכות כבדות משקל על כל ענף הכדורגל".

"אם דרישותינו לשופטים מחו"ל לא ייענו, מבחינתנו - כלו כל הקיצין ואשר אלון, בעלי הקבוצה, ישקול את המשך דרכו בכדורגל הישראלי".