למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה
למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה | צילום: ספורט 5
מוחמד. בית
מוחמד. בית"ר תחגוג שוב מול הפועל ת"א? (ניר קידר) | צילום: ספורט 5

בית"ר ירושלים ספגה עונש של משחק רדיוס על תנאי לשנה וקנס של 25,000 ש"ח לאחר שעמדה לדין על זריקות חפצים של אוהדיה לעבר המגרש ב-3 המשחקים האחרונים: נגד הפועל כפר סבא בחוץ, ונגד בני יהודה ומכבי חיפה בבית.

במועדון חששו שייאלצו לארח את מ.ס. אשדוד מחוץ לטדי, אך עדיין מדובר בעונש חמור, שעלול לעלות בסופו של דבר בעונש רדיוס אם מקרה דומה יחזור. בטיעונים לעונש כתב דיין בית הדין, גיורא לנדאו: "אירוע של פגיעה פיזית בשופט המשחק הינו אירוע חמור. הנאשמת כבר הורשעה בעונת המשחקים הזו בעשרה מקרים של עבירות הקשורות להתנהגות אוהדיה ובסך הכל נפתחו נגדה 13 תיקים".

המיקוד של בית הדין היה במפגש נגד בני יהודה, שם נזרקו לדשא כוסות, בקבוקים, מצתים ואף נדלק זיקוק.בית"ר הצליחה לאתר את האוהד שהשליך בקבוק למגרש, והוא הובא לידי המשטרה וכן עשוי להתמודד עם כתב אישום. בכל מקרה, בית"ר תגלגל את הקנס על האוהד, ותרחיק אותו ממשחקי הבית שלה.

במשחק נגד הפועל כפ"ס, שם נזרקו שתי כוסות שתייה מהיציע המזרחי שנחתו בגבולות המגרש במושבה, בית"ר טענה כי "זהו אכן רצף בעייתי אבל מדובר באירוע אזוטרי, אין טעם להתייחס לשתי כוסות בשלהי המשחק". כמו כן, גם נגד מכבי חיפה נזרקו חפצים לכר הדשא והוצת זיקוק. מצית הזיקוק נתפס ונמסר למשטרה. הכניסה למגרש תיאסר עליו והקבוצה תתבע ממנו את סכום הקנס הכספי.

ברקע העונש מבית הדין בית"ר ירושלים תארח הערב את הפועל תל אביב באצטדיון טדי. למעלה מ-20 אלף צופים כבר הבטיחו את הגעתם למשחק המרכזי של המחזור. 

עם עליית השחקנים למגרש, ייערך טקס הוקרה לחלוץ העבר רונן חרזי, שיכנס להיכל התהילה של בית"ר ירושלים. את החולצה יעניקו לו משה חוגג, אלי אוחנה ומוני ברוש.

הרכב משוער: איתמר ניצן; מקס גרצ'קין, דיוגו ורדאסקה, אנטואן קונטה, שי קונסטנטין; אופיר קריאף, עלי מוחמד, חנן ממן; אלירן עטר, פרדי פלומן, שלומי אזולאי.