(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
איביץ'. פתח חזית עם הקהל? (דני מרון)
איביץ'. פתח חזית עם הקהל? (דני מרון) | צילום: ספורט 5

לדרבי הקודם, מכבי ת"א הגיעה כשהיא מלאת ביטחון. עוד לפניו היא ספרה שישה ניצחונות רצופים, כבשה בהם תשעה שערים ושמרה על שער נקי - והאמת? כוח ההרתעה עשה את שלו. אבל הפעם, למרות ה-0:3 המוחץ על הפועל ק"ש אמש (ראשון) ושמירת פער שש הנקודות בפסגה, הצהובים מגיעים בפורמה אחרת. הם מרשימים פחות, מנצחים פחות ובעיקר נראים כחבורת שחקנים עייפה, שקצת חוששת למקומה.

צריך להגיד את האמת, בדומה ליריבה לתואר מחיפה - מכבי ת"א נאבקת במקומות שלא חשבה שתיאבק. כתוצאה מכך, הקהל כבר לא אוהב את החילופים - עם דגש על הרוטציה, שעושה רושם שגבתה קורבן חדש בדמותו של אילון אלמוג - ו-ולדימיר איביץ', אהוב הקהל אשתקד, סופג אש. "אם הקהל צריך לשרוק בוז, שישרוק לי ולא לשחקנים, אני זה שמקבל את ההחלטות", זעם איביץ' אחרי המשחק. "השחקנים שלי עובדים קשה. אם הקהל רוצה להחליף אותי בתפקיד, אין בעיה - שידברו עם מיץ' ויסגרו את זה".

ואכן, הקהל הצביע ברגליים אמש. במשחק אמנם נכחו 15,000 צופים, אבל זו לא הפעם הראשונה שקרוב ל-4,000 מנויים מוותרים על משחק ביתי למרות שהקבוצה במקום הראשון. "אנחנו מתקשים כבר עכשיו, אבל זה רק יילך ויהפוך לקשה יותר", אמרו שחקנים בקבוצה. "הרגשנו היום את הלחץ מהקהל, אבל עשרים וארבעה מחזורים עברו ואנחנו לא מפסידים. הפער הזה אולי נראה לא גדול, אבל הוא משמעותי - ועדיין, כולם יצטרכו להעלות את הרמה בכדי לקחת אליפות".

כהן. יישאר בשמאל? (דני מרון)
כהן. יישאר בשמאל? (דני מרון) | צילום: ספורט 5

וחזרה לאיביץ', שלא הסתפק בביקורת על הקהל - והתייחס גם לשיפוט. ההתבטאויות של המאמן נגד איגוד השופטים (לא בפעם הראשונה) נלקחת כסוג של הכרזת מלחמה על האיגוד. "ראיתי את הגול של טיבי שנפסל, עדיף שלא אדבר", אמר איביץ'. "על הכרטיס הצהוב בסך הכל שאלתי את השופט אם הוא בודק את הגול והאם אני יכול לחגוג, אז הוא הוציא לי צהוב גם. אני ציני עם השופטים? ראית שאני ציני איתם? הם צינים איתנו כל הזמן".

והיו גם כמה נקודות אור - שתיים, לייתר דיוק. יונתן כהן ועומר אצילי. כהן היה הראשון לאסוף מחמאות, על אף שכמה דקות לפני השער הקהל עוד דרש להחליף אותו, אבל גם אצילי - שהגיע לשבעה שערים ושבעה בישולים - נהנה מיחס חם.

עם השער והבישול אמש, כהן הפך למעשה לשחקן הפורה ביותר במכבי ת"א. הוא כבש עשרה שערים והוסיף תשעה בישולים, וכל זה בעמדה שהוא בכלל לא אוהב. "יונתן פחות נהנה בתפקיד הזה, אבל כפי שכבר צויין - איביץ' לא מוכן להסיט אותו מתחת לחלוץ", אמרו במועדון. "אם יעשה כן, מיכה עשוי להיפגע לגמרי. ואם הוא מגיע למספרים האלה בעמדה הזו, זה מסביר את הפוטנציאל שטמון בו".