sportFive1005668
צילום: ספורט 5
תקופה מאתגרת לכולם, אוהדי בית
תקופה מאתגרת לכולם, אוהדי בית"ר | צילום: ספורט 5

בשלב הזה של העונה, ליגת העל הייתה אמורה להיות בשיאה, אבל בשל נסיבות הידועות לכולנו היא ויתר אירועי הספורט בעולם הופסקו עד להודעה חדשה. בעוד שמועדונים מתעסקים בהתמודדות עם המצב החדש, למשה חוגג יש דאגה נוספת. בעלי בית"ר ירושלים נכנס לבידוד אחרי ששהה בקרבת חולה קורונה וכעת ממתין לקבלת התשובות.

"אני מרגיש מצוין, עדיין לא חזרו תוצאות בדיקת הקורונה משום שיש עומס מטורף", שיתף חוגג בראיון קצר למהדורת חדשות הספורט והתלוצץ: "אני מקפיץ חפצים בחדר ואמרתי שעד לסוף הבידוד אהיה חצי רונאלדיניו".

עם כל הצחוק, חוגג נאלץ לדאוג גם לבית"ר בצל משבר הקורונה. הבעלים ויתר על הרעיון של הוצאת עובדי המועדון לחופשה ללא תשלום וקיצץ 20 אחוזים משכרם במקום. "הקושי הכי גדול הוא חוסר הוודאות והעובדה שאף אחד לא יודע מתי זה יסתיים", הסביר חוגג. "הרעיון של אי הוצאה לחל"ת נובע מכך שעוד לא הודיעו שהליגה נסגרה ויכול להיות שיודיעו לנו שרוצים לחזור לשחק. אני לא יודע, אני לא נביא ולכן אני רוצה ששחקנים ישמרו על כושר. מצד שני, לכל מועדון יש את השיקולים שלו".

חוגג. סופג את המשבר (אלן שיבר)
חוגג. סופג את המשבר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בין לבין, בית"ר הודיעה שהאימונים שלה מבוטלים לפחות עד ראשון. "אני מאוד שמח שאצלנו כל השחקנים קיבלו את זה מעל למצופה ומבינים שהדבר הזה משליך על כולם", פרגן חוגג. "הם גם בני אדם והם קיבלו את זה בלי שום השגות. אני קורא בתקשורת ששחקנים בקבוצות אחרות מבקרים בעלים. צריך להבין - מה שקורה פה פוגע בכולם. הווירוס לא מבחין בין כדורגלן, לבעלים, לאדם זה או אחר".

כשהועלתה האפשרות שישנם בעלים שמנצלים את המצב על מנת לקצץ בשכר, התרעם חוגג מיד: "מה פתאום? גם מיץ' גולדהאר - שהוא הבעלים הכי עשיר במדינה שלנו - הפסיד מיליארד דולר בשבוע. זה פוגע בכולם. אם רמי לוי היה בעלים של קבוצת כדורגל אז יכול להיות שהתקציב שלה היה עולה בשנה הבאה. אבל חוץ מהעסק הזה אני לא חושב שיש עסקים שלא נפגעים".

הבוקר חוגג כינס שיחת ועידה עם שלל עיתונאים והוסיף: "אנחנו ממשיכים לספוג את המשבר הכלכלי בכל יום. מי שחושב שהכדורגל לא יושפע מזה, שיחשוב שוב. אני לא צופה שזכויות השידור יגדלו, אפילו יהיה ויכוח על המספר הקיים, כדורגל לא יהיה בראש מעייניהם של המדינות התומכות. יש מעט מאוד עסקים שנהנים מהמצב. למרות השתדרגות הטכנולוגיה, למעט חברה אחת כל שאר החברות חוות סבל שלא הכירו".

"מי ישלם על נדל"ן עכשיו? מי ישלם שכירות?", הוסיף בעלי בית"ר. "בשנה הבאה התקציבים ירדו, אין לי ספק בכך, אבל הכדורגל לא יפגע. אתם לא תראו פחות גולים. לוזון אמר פעם 'עוד לא ראיתי צ'ק משחק כדורגל' - והוא צודק מאה אחוז. התקציבים של כדורגל יוחזרו לקו לשפיות. אין ליגה שהקורונה תפסח עליה, הפגיעות גדולות וקשות. ולא רק העונה, ההשלכות ימשיכו לעונה הבאה. הדברים דינמיים מאוד, זה ארוע מתגלגל. אולי עוד חודש וחצי נחזור לשחק".

בהמשך, חוגג התייחס לקשיים בבית"ר ירושלים: "אני, לשמחתי, לא קיבלתי טענות על הקיצוץ, כולם הבינו. מי שלא מתחשב במצב, לא בטוח שיהיה לו מקום עבודה לחזור אליו. מועדונים קטנים בלי בעלים זה דבר מטריד מאוד, אצלי יש פגיעה אבל אני יכול לעמוד בזה. מאיפה מועדון קטן בלי בעלים יביא את הכסף? אם השחקנים לא יבינו זאת המועדונים הקטנים יילכו לפירוק. אני יותר חושש מהשחקנים שמרוויחים פחות וצריכים לפרנס משפחה, כבר פנו אלינו שחקנים וביקשו לבחון הורדה יותר גבוהה לבכירים יותר".