נחושה לשחק, גם במחיר של משחק ללא קהל. ברקת (צילום: דני מרון)
נחושה לשחק, גם במחיר של משחק ללא קהל. ברקת (צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5
"לא נעים לשחק בלי קהל". שחקני ב"ש מול יציעים ריקים (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אלונה ברקת רצתה לשמוח. אמש (שני), הפועל באר שבע רשמה הישג גדול בעונה בינונית והעפילה לחצי גמר גביע המדינה, אחרי הניצחון על מכבי חיפה בסמי עופר. אלא שהמציאות שוב מטילה צל, ובבוקר שאחרי ברקת צריכה להתמודד עם המציאות שעומדת בפני המועדון שלה, והכדורגל הישראלי כולו, סביב התפרצות נגיף הקורונה. הבוקר, היא התראיינה לגלי צה"ל, ושם עמדה על הצורך לסיים את עונת ליגת העל כסדרה: "חייבים להמשיך לשחק, גם אם המשמעות היא משחק ללא קהל. ויתור על הכדורגל, כמוהו כוויתור על הקהילה".

"נישמע להוראות משרד הבריאות", שבה והדגישה הבעלים של הפועל באר שבע, "זה לא נעים לשחק בלי קהל, אבל גם בבתים יש כל כך הרבה אוהדים שמשוועים לראות משחק וצריך להתחשב גם בהם". כמו כן, שפכה אור גם על המחיר האישי שהיא משלמת, בכל הקשור לאובדן ההכנסות: "ברור שישנה פגיעה כלכלית מסוימת. בטח כשזה קורה בפלייאוף עליון שבו יש המון קבוצות עם קהל גדול. נצטרך להיערך לכך, על כל המשמעויות, אבל כרגע אנחנו עסוקים קודם כל בבריאות הציבור ונשמעים להוראות".

לסיום, ברקת קראה לשחקנים ואנשי הצוות לגלות אחריות מיוחדת: "בואו נישמע להוראות, זה חובתנו. אם מישהו מהשחקנים או אנשי הצוות יידבק, באמת שהעונה תושבת". במידה ואכן הליגה תחזור לסדרה, ביום שני אמורה באר שבע לצאת למשחק חוץ לא פשוט מול בית"ר ירושלים בטדי. אבל, כאשר הנגיף משתולל בכל אירופה וגם בישראל, כל המשחקים - כולל המשחק הזה - עומד תחת צל גדול.