(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
הקיר הניזוק ממשקה האנרגיה
הקיר הניזוק ממשקה האנרגיה | צילום: ספורט 5

בדרך לפרידה? אחרי שהתפרץ אתמול בחדר ההלבשה בתום הניצחון 1:3 על בני יהודה, ירדן שועה, החליט שלא להגיע לאימון הקבוצה היום (שלישי) והותיר שוב את אנשי הירוקים המומים מהתנהגותו. פגישה בין משפחת שועה לבעלים יעקב שחר תתקיים מאוחר יותר היום ובסיומה, עשויים הצדדים להגיע לסיכום על עזיבתו של החלוץ הממורמר.

במהלך המשחק, שועה היה היחיד מבין שחקני השדה שלא קם אפילו להתחמם, דבר שהרגיז את החלוץ והפתיע את השחקנים, בטח אחרי שהוא היה טוב במשחקים האחרונים בהם עלה מהספסל ואף כבש פעמיים (בגביע מול הפועל אום אל פאחם ובליגה נגד סקציה נס ציונה).

החלוץ, שהשתולל בחדר ההלבשה וזרק בקבוק משקה אנרגיה על הקיר, כפי שפורסם כאן באתר ערוץ הספורט, התעמת עם עוזר המאמן פול גרובס וצעק שהוא במצב הזה לא יוכל להמשיך. "מה אתה עושה? איך אתה מתנהג, זה לא מקובל", צעק גרובס, שלקח את האירוע בצורה קשה ויצא נסער. מיד אחרי התקרית יצא שועה ושוחח עם המנכ"ל אסף בן דב מחוץ לחדרי ההלבשה, אבל האחרון סימן לו שזה לא הזמן. נשיא המועדון יעקב שחר עודכן באירוע ובהתנהגות הלא מקובלת. אגב, מכבי חיפה תצטרך לשלם על צביעת הקיר בחדר ההלבשה וכן על תיקון הטלוויזיה ששועה ניפץ.

לאחר הסערה בבלומפילד, שועה לא הופיע לאימון הבוקר של מכבי חיפה ולא הודיע לאף אחד בקבוצה שבכוונתו להבריז. במועדון הזכירו שמתוך תשעה אימונים לאחרונה, בארבעה מהם הוא לא התאמן. "מרקו יכול היה לתת לו להתחמם ולהיכנס אתמול. זה נראה שהוא עושה בכוונה", אמרו בסביבתו של החלוץ ובקבוצה סיכמו: "במקום לשמוח אחרי ניצחון מתעסקים בדברים אחרים. שחר חייב להחליט או שועה או בלבול".

קוזמינסקי, צפה במשחק מול בני יהודה, יהפוך בקרוב לישראלי (אלן שיבר)
קוזמינסקי, צפה במשחק מול בני יהודה, יהפוך בקרוב לישראלי (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בינתיים בכרמל יש גם לא מעט דברים חיוביים שעולים בשיח בקבוצה, שכן ללא דולב חזיזה אתמול לקחו שחקנים אחרים פיקוד באגף שמאל, ביניהם סאן מנחם ויאניק וילדסחוט, שפשוט התעללו בחצי הראשון בעיקר בצד הימני של הכתומים פעם אחר פעם. כמו כן, יובל אשכנזי כבש את שערו השביעי העונה בליגה, מספרים שלהרבה חלוצים אין העונה. גם ניקיטה רוקאביצה ממשיך בשלו, ואמש השווה את שיאו האישי שעומד על 14 שערים מעונתו הראשונה בישראל במדי בית"ר ירושלים.

דווקא במחצית השנייה, המחצית היותר טובה של הירוקים ברוב המשחקים מתחילת העונה, הקבוצה של מרקו בלבול הורידה את הרגל מהגז, עלתה למגרש זחוחה ונראתה לחוצה ובעיקר חסרת אופי, משהו שלא מאפיין אותה, וזה גרם למאמן להיות חסר מנוחה על הקווים. "אסור שדבר כזה יקרה לנו. זה נראה כאילו שחקנים חשבו במחצית שהניצחון בטוח", אמרו במועדון.

בעניין אחר, במכבי חיפה עקבו אחרי הפרסומים בצ'כיה סביב הקשר מרטין האשק, שהחרים את מחנה האימונים של ספרטה פראג. במועדון הבהירו כי ישנו מו"מ מתקדם והפערים בין המועדונים קטנים. עוד צוין בחיפה כי אין להם יד בנושא ההתנהלות של השחקן מול המועדון שלו. האשק, שקיבל הצעה גבוהה ביחס למשכורת שלו בצ'כיה, אמר: "אני רוצה להגיע לישראל". כדי לצרף את הצ'כי, בחיפה ינסו למצוא פיתרון לאקוים אוטין. על פי סוכנו, למגן יש שלוש הצעות מחו"ל, ובחיפה מקווים להשאילו בקרוב.

חיפה תפגוש בשבת את הפועל כפר סבא, כשחזיזה הצטווה לנוח לפחות עד שישי ונראה כי שוב לא יהיה בסגל מול הקבוצה של אופיר חיים. מנגד, העולה החדשה תחסר שלושה שחקני הרכב בגלל הרחקות: בן רייכרט, נועם גמון וגרשון קופי.

בנוסף, השוער ג'ו קוזמינסקי חתם הערב באופן סופי על חוזהו במכבי חיפה. השוער היהודי-אמריקאי יגיע בהשאלה מצ'רלסטון באטרי ויילבש ירוק עד לסיום העונה, כאשר למועדון יש אופציית רכישה. השוער אף צפוי לקבל היום את תעודת הזהות הכחולה ולהירשם כישראלי, כשסבו של קוזמינסקי נולד בחיפה בשנות ה-20. בניגוד אליו, אביו היה לא פעם בארץ - דבר שעשוי להקל על תהליך.

הבלם שי בן דוד הושאל עד לתום העונה לקבוצת טראפני האיטלקית מהסריה B. המועדונים סיכמו ביניהם על השאלת הבלם עם אופציה לרכישה בתום העונה.