(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
בלומפילד יישאר מיותם בסוף השבוע הקרוב? (אלן שיבר)
בלומפילד יישאר מיותם בסוף השבוע הקרוב? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בהלת הקורונה כבר מזמן הפכה לפאניקה של ממש. אחרי ההנחייה החדשה לקיים את רבע גמר גביע המדינה בין מכבי חיפה להפועל באר שבע ללא קהל, ההערכה היא שגם משחקי המחזור הראשון בפלייאוף, ישוחקו בסוף השבוע הקרוב מול יציעים ריקים.

במנהלת, כמובן, עדיין לא מתכוונים לספק הכרזה בנוגע לקיום המחזור הקרוב עם או בלי קהל ויבחנו את הדברים רק לקראת סוף השבוע הקרוב. זאת כמובן, בהתאם להתפתחות במצב והנחיות משרד הבריאות. מלבד הבעייתיות בקיום משחקים גדולים אל מול יציעים ריקים, נכנסים כמובן ההפסדים הכלכליים שנובעים מאי מכירת כרטיסים.

כזכור, המחזור הראשון בפלייאוף העליון של ליגת העל היה אמור להיערך כבר בסוף השבוע האחרון, אבל בשל התפשטות הנגיף הוחלט לדחות אותו לזה הנוכחי. במוקד המשחקים כמובן עומדת ההתמודדות בין מכבי חיפה להפועל תל אביב, בעוד שמכבי תל אביב תארח את הפועל חיפה בבלומפילד לשני משחקים שאמורים למשוך קהל רב.

האיסור הגורף של משרד הבריאות הוא בנוגע להתכנסות של 5,000 אנשים ומעלה. בית"ר ירושלים כבר הגישה תוכנית לאישור כניסה של 20 אלף צופים למשחקיה הקרובים, בעוד מכבי תל אביב הגישה כזו על 22 אלף.

במקביל, יו"ר המנהלת, ארז כלפון, פרסם מכתב עם הנחיות לקבוצות ולשחקנים בתקופה הקרובה כדי להמשיך לקיים את התחרויות. בין השאר, השחקנים והצוות המקצועי נדרשים להימנע מכל נסיעה לחו"ל שכתוצאה ממנה הם עלולים להישלח ל-14 ימי בידוד, להימנע מהתקהלויות, להימנע מלחיצות ידיים ולעקוב בדקדקנות אחרי הנחיות משרד הבריאות והגורמים המוסמכים.

"הנחיות אלו חשובות בכדי לשמור בראש ובראשונה על בריאות השחקנים והציבור", נכתב. "אך גם בכדי לאפשר המשך קיומם של המשחקים ולמנוע פגיעה ספורטיבית וכלכלית קשה ביותר בכדורגל הישראלי כתוצאה מהפסקה מוחלטת של התחרויות".