(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

תנו לחלום להמשיך. מכבי חיפה צפתה ביריבה הגדולה מכבי תל אביב משיגה 0:1 קטן ולא משכנע בנתניה אז היא הגיעה בדיוק לאותו אצטדיון, יממה אחת לאחר מכן, כדי לפצות עם עוד הצגה בדרך, אולי, לאליפות ראשונה אחרי תשע שנים. הירוקים התעללו בהפועל באר שבע עם 0:4 וצימקו את הפער מהמוליכה לכדי שש נקודות בלבד רגע לפני שהפלייאוף נפתח. איך זה יסתיים?

"הפער ממכבי ת"א? אנחנו לא מסתכלים רחוק. עשינו משחק מצוין", אמר מרקו בלבול, "אני מאוד שמח מההופעה ומהנחישות במשחק לא קל מול קבוצה טובה מאוד. בחצי ראשון מצויין שלנו עשינו את המשחק קל יותר ואני שמח שידענו לסיים בתוצאה טובה. זה מגיע לקהל שלנו שהגיע לנתניה עשו. יש לנו את הקהל הטוב בארץ, השחקנים עשו עבודה יוצאת מהכלל על המגרש".

על הצבתו בהרכב של סינטיהו סלליך במקום דולב חזיזה אמר המאמן: "יש שיקולים פיזיים טקטיים ועוד, אני מנסה לעשות התאמות, ידענו שדולב לא יוכל לשחק 90 דקות וזו הייתה החלטה פיזית. כל השחקנים נתנו הכל ועשו מאמץ אדיר, היה משחק לא קל. עשינו גולים יפים  ואני שמח מאוד".

"אני מקבל את ההחלטות הטובות ביותר למכבי חיפה",  המשיך בלבול, "אני אוהב מאוד את הגישה של השחקנים. הם באו חדורי מוטיבציה ועושים עונה פנטסטית עד עכשיו. אנחנו רוצים להישאר עם הרגליים על הקרקע ולהמשיך לבוא עם אותה נחישות.

על הצהוב שספג נטע לביא, שיוכל לשחק מול מכבי ת"א במשחק העונה: "אני חושב שנטע שחקן מאוד מאוד חשוב למכבי חיפה היה לו משחק פנטסטי. הוא קיבל צהוב וגם סאן ושניהם לא יוכלו לשחק מול האדומים. יש לנו הקהל הטוב בארץ והמטרה שלנו לגרום לו להנות", סיכם המאמן, "אנחנו עם הפנים לגביע, זה לא פשוט לשחק שני משחקים כאלו בשלושה ימים ורבע הגמר הוא הדבר היחיד שחשוב כרגע".

רוקביצה בראש החגיגה (אלן שיבר)
רוקביצה בראש החגיגה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ואיך אפשר לסכם חגיגה ירוקה בלי ניקיטה רוקביצה. החלוץ סיפק עוד משחק גדול עם שער ובישול והעלה את מאזנו ל-18 שערי ליגה. כשנשאל האם זוהי העונה הטובה ביותר שלו בישראל ענה: "אני חושב שכן, אני נהנה מהכדורגל, ממה שקורה מסביב אנחנו נלחמים אחד בשביל השני. החמצתי כמה מצבים ויכולתי לכבוש יותר, אני שמח מאוד בעיקר על הניצחון זה הדבר הכי חשוב והפנים לרביעי".

"כל עונה היא שונה", עמד רוקביצה על ההבדל בין מכבי חיפה של 2018/19 לזו הנוכחית. "היו הרבה שינויים, שחקנים הגיעו שחקנים הלכו. יש לנו חבורה טובה, שחקנים טובים ומוכשרים כולם רוצים להצליח ועובדים קשה בשביל זה".

ובינתיים, רוקביצה גם שואף לשוב לנבחרת אוסטרליה. "הנבחרת זה דבר מיוחד. אני תמיד גאה לשחק עבורה, אני שם מאז גיל 18-19", הכריז החלוץ וחתם במשפט על מאבק האליפות: "לאורך העונה שאלו אותנו אם אפשר למחוק את הפער ממכבי ת"א. אנחנו לוקחים משחק אחר משחק ומגיעים לכל משחק מפוקסים מבלי להתסכל לעתיד, אלא לעשות את הטוב ביותר שלנו".