(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"המשימה אחת: להישאר בליגה". תורג'מן באימון (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

העידן החדש של הפועל כפר סבא החל היום (חמישי) באופן רשמי. הקבוצה ערכה מסיבת עיתונאים ראשונה, בה הציגה את המאמן החדש עמיר תורג'מן, שהחליף את אופיר חיים רק השבוע, ויעמוד על הקווים כבר בקרב התחתית החשוב מול הפועל רעננה בשבת. תורג'מן דיבר לצד נציג הבעלים, עידן שום, והתייחס למעבר הפתאומי, כמו גם לאתגרים שעומדים בפני הקבוצה בעתיד.

"דברים משתנים מאוד מהר", הודה תורג'מן בפתח דבריו. "רק לפני שבועיים או שלושה נלחמתי מול כפר סבא עם נס ציונה, ועכשיו אני איתה. בכדורגל כמו בכדורגל, השינויים הם לפעמים בלתי צפויים. לא הלך בנס ציונה, אבל מהרגע שקיבלתי את הפנייה מהפועל כפר סבא, ויכולתי להמשיך לעשות את מה שאני אוהב, שזה לאמן כדורגל, זה הדבר היחיד שמעניין אותי עכשיו: איך משאירים את הקבוצה בליגה".

כמו כן, המאמן החדש שידר מסר ברור גם לשחקנים: "כולם מקצוענים, הם חיים מהכדורגל ומתפרנסים מהמועדון הזה. הם גם רוצים חוזים לעונה הבאה, והם יודעים שרק דרך יכולת גבוהה הם יוכלו להישאר. ברור שהשינוי היה הלם גם עבורם, אבל בסופו של דבר עברנו את זה, ועכשיו באימונים מרגישים שוב את האנרגיות". ומה לגביו? "בסוף האימון הרגשתי: וואו, חזרתי לעניינים שוב. כל אחד עושה את ההחלטות שלו, אותי מעניינת כפר סבא מעכשיו".

"מקווים להישאר בליגה לפני הסיום". עידן שום (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
לצידו של תורג'מן ישב נציג הבעלים, עידן שום, שהסביר את ההיגיון מאחורי המהלך: "כל המהלך היה מאוד קשה. היה לנו חיבור נהדר עם אופיר, שהעלה אותנו ליגה. לכל בנאדם יש משפחה ולב מאחוריו, אנחנו לא קמים בבוקר כדי להחליף מאמנים. התפקיד שלנו הוא לקבל החלטות קשות, והרגשנו שהקבוצה זקוקה לשינוי".

מה היתה הבעיה? "צבירת הנקודות לא היתה מספיק טובה. גם כשהגענו כבר לשיא מסוים, עם הנצחונות על בית"ר ירושלים ומכבי חיפה, ירדנו באותה מהירות חזרה למטה. לא הצלחנו להשיג את הדבר הנוסף, שאנחנו מחפשים במגרש".

ובאופן טבעי, שום נשאל גם על הקצר, שהיה או לא היה, עם המאמן הקודם אופיר חיים: "לא היה שום נתק עם אופיר", הזים שום את השמועות. "מדובר במניפולציות של אנשים, היחסים בינינו טובים עד היום. אבא שלי מעולם לא קבע לאף אחד הרכב או סגנון כזה או אחר, ברור שיש לו דעה, אבל בסוף המאמן מחליט".

והציפיות? "אנחנו מקווים להשיג שניים-שלושה נצחונות, כדי להגיע רגועים למחזורים האחרונים. מעבר לזה, נשמח שעמיר תורג'מן ימשיך איתנו גם לעונה הבאה".