(צילום: סוכנות ג'יני)
(צילום: סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5

הכל היה מוכן להתמודדות יחסית משמימה באצטדיון בקריית שמונה. אבל בזכות מחצית שנייה נהדרת, קיבלנו משחק מלא באירועים, שערים וגם הפעם ה-VAR לקח חלק משמעותי בהתמודדות. האדומים ניצלו זאת לניצחון חוץ 1:2 על קריית שמונה ועלו זמנית למקום החמישי. חניכיו של רפואה עם משחק שביעי ברצף ללא ניצחון.

האדומים, שהגיעו עם רוח גבית מהניצחון על הפועל ת"א במחזור האחרון, רשמו את השני ברציפות, תוך שהם הראו לא מעט נחישות, כאשר פחות מדקה לאחר שספגו שער, הם קיבלו את שער הניצחון של הקפטן עדן בן בסט. 

על אף הנחישות בהתקפה וניצול המצבים הלא רע של חניכיו של חיים סילבס, בהגנה זה היה סיפור אחר. האורחת, ניצלה בזכות מספר הצלות מצוינות של יסמין בוריץ' וכמו כן, עם לא מעט עזרה של השופט ארז פפיר, שלקח החלטות מעט שנויות במחלוקת לטובתם של האדומים.

אז מה הסיפור? לאחר שלושת השערים בשני הצדדים, אשר נכבשו ב-7 דקות אדירות. קריית שמונה יכולה הייתה לדרוש בעיטת עונשין. קווין טאפוקו בעט בפניו של יואל אבוחצירה בתוך הרחבה, ובהמשך, שוב טאפוקו היה מעורב, הפעם כדור פגע בידו של הקשר, וגם הפעם לאחר בדיקת VAR, החליט פפיר להמשיך את המשחק. השאלה המרכזית שעולה משתי ההחלטות, היא שבשני המקרים, השופט הופנה על ידי שופטי המסך לאירוע, והחליט לא לבדוק אפילו פעם אחת בהילוכים החוזרים. 

קריית שמונה, ששיחקה לא רע, לחלוטין יכולה להרגיש מקופחת. אבל זאת ההחלטה שהתקבלה, ועכשיו ההתמודדות עם המציאות. קובי רפואה סופר כבר משחק שמיני ברציפות ללא ניצחון, וקבוצתו הסתבכה מאוד בקרבות התחתית, כאשר היא במרחק 3 נקודות בלבד מהקו האדום.

הפועל חיפה לעומת זאת, לא מסתכלת לצדדים, ושיפרה משמעותית את מעמדה בפלייאוף העליון, כאשר היא מתייצבת לפחות זמנית במקום החמישי, ומגיעה עם לא מעט ביטחון להתמודדות הקשה נגד מכבי תל אביב במחזור הבא.