sportFive995049
צילום: ספורט 5
אקולטסה במדי אייאקס הצעירה מול בארסה (Getty Images)
אקולטסה במדי אייאקס הצעירה מול בארסה (Getty Images) | צילום: ספורט 5

שלושה שבועות אחרי שהדיחה אותה מגביע המדינה, הפועל באר שבע תפגוש מחר (רביעי, 20:00) שוב את מכבי נתניה במסגרת המחזור ה-22 בליגת העל, אבל ברקע - מירב תשומת הלב מופנת לכיוון חלון ההעברות וממצבת הפצועים.

אם הפגיעה של ארנסטס שטקוס לא הספיקה, הגיעה עוד בשורה מדאיגה להפועל ב"ש אחר הצהריים. עמית ביטון נפגע בברכו באימון ופונה לצילום בבית החולים סורוקה, לאחריו התברר כי הוא סובל מקרע במיניסקוס, ינותח ויעדר כחודש בלבד. בכל מקרה, ביטון הפך לשחקן משמעותי תחת יוסי אבוקסיס במערך שלושת הבלמים, והיעדרותו בהחלט תגרום לכאב ראש נוסף למאמן.

אבל בעוד רשימת הפצועית מתחילה להיות ארוכה מהרגיל, אבוקסיס דואג לחזק את הסגל הקיים בכלים חדשים. אלטון אקולטסה, שחקן כנף הולנדי בן 24, נמצא על סף סיכום בשורות הדרומיים וצפוי להצטרף בימים הקרובים. המשמעות של הגעתו היא שהנבחן גבולי ארייבי לא יגיע למועדון בסופו של יום וכבר עכשיו הוא שוחרר מאימוני הקבוצה.

אקולטסה גדל באקדמיה של אייאקס, אך לא זכה לשחק בקבוצה הבוגרת. בעונת 17/18 עבר לקלאב ברוז', במדיה לא השלים משחק ליגה פעיל ובאותה עונה הושאלה לסנט. טרוידן הבלגית, במדיה שיחק עד היום. העונה הוא השלים 18 משחקים בליגה הבכירה ועוד שישה משחקים בליגה האירופית - אך ללא שער.

ז'וסוואה. מרוצה מהמושבה הפורטוגלית (עודד קרני)
ז'וסוואה. מרוצה מהמושבה הפורטוגלית (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

בתוך כך, לפני מכבי נתניה, מאמן הקבוצה מבירת הנגב, יוסי אבוקסיס, לא הכחיש שהיריבה תבוא לנקום: "זה נכון אחרי הגביע, אבל השחקנים שלנו צריכים בכל משחק להסתכל על הטבלה ועל העונה, ולראות איך אנחנו מסיימים שיותר גבוה וטוב.

"נתניה זה תמיד קשה, זו קבוצה טובה עם שחקנים איכותיים וצריכים לבוא מוכנים. יש לנו שחקנים טובים שצריכים להביא יותר איכויות ולשם אנחנו מכוונים. זה נכון שבמשחקים גדולים הקהל רוצה לחימה לפני כדורגל, אבל היינו צריכים להביא יותר איכות ויותר כדורגל לכל משחק, מהרבה שחקנים שאנחנו מצפים מהם לזה. אנחנו רוצים לקבל ביטחון, אבח לא מצליחים לעשות את הקפיצה מבחינת יכולת כי עולים עם הרכבים שונים בגלל שינויים ופציעות".

המאמן התייחס גם לסוגיית הרכש, וצירופו של דויד סימאו: "אם נביא זר נוסף, בצער רב שטקוס יפנה מקום לזר. אנחנו מנסים בימים האחרונים להביא עוד שני שחקנים ואנחנו מקווים שנצליח. סימאו זה שחקן שצריך לעזור לנו בהחזקת כדור עם טכניקה טובה. פרוגטולי שלישי בקבוצה? זה תמיד עוזר בהשתלבות כשיש עוד פורטוגלים, אבל זו לא הסיבה שהבאנו אותו אלא בגלל שחשבנו שהוא יכול לעזור לנו. זה כמובן מוסיף".

"כמובן שרצינו יותר רכש", הוסיף אבוקסיס. "ניסינו להביא מספר שחקנים ואני יודע שהמועדון עשה הכל. לפעמים רואים שחקנים ורוצים אותם, אבל זה לא תמיד מתאפשר בגלל הצד השני. בודקים 700 אופציות וזה קרה לנו עם כמה שחקנים. היו החלטות, אבל הם לא רצו. בינואר צריך להתחייב גם לחוזה ארוך טווח, שזה דבר לא פשוט. אבל כל מי שנצרף, נצטרך לסיים את העונה בצורה טובה".

אבוקסיס נשאל על איבודי הנקודות של היריבות לצמרת, כמו בית"ר ירושלים ומכבי חיפה, והשיב: "כבר אמרתי לכולם שקבוצות יאבדו נקודות, אבל אנחנו לא יכולים לדבר על קבוצות אחרות אם אנחנו לא נעשה משהו בעצמנו. צריכים להסתכל על עצמנו קודם כל. אבל זה נכון שקבוצות מאבדות נקודות כי הליגה היא קשה".

ז'וסואה שישב לצד אבוקסיס התייחס גם הוא לצירוף של סימאו: "זה טוב שיש עוד פורטוגלי בקבוצה. אני מכיר אותו ושיחקנו יחד בנבחרות הצעירות. הוא מבנפיקה ואני מפורטו, אז אנחנו 'יריבים'. אני יודע שהוא יכול לעזור לנו, אז בואו ניתן לו זמן.  אם נשחק ביחד? בנבחרת זה קרה כשאני הייתי יותר למעלה והוא יותר למטה, אבל צריך לשאול את המאמן".

למרות מה שקרה בגביע, הקשר לא חושש מנקמה של נתניה: "נקמה בכדורגל זה לא דבר שקורה. אמרתי לכולם במועדון שאנחנו צריכים להיות אגרסיביים. לא רק במשחקים, אלא גם באימונים. לא רק נגד נתניה אלא נגד כל קבוצה. צריכים לחשוב על עצמנו ועל הביטחון שלנו. זה הכי חשוב. מכבי ת"א? בטוח שאני מאוכזב שלא ניצחנו. רצינו שלוש נקודות כי אנחנו קבוצה גדולה וחושבים רק על זה. אנחנו לא משחקים טוב כמו שאנחנו רוצים, אבל זה חשוב שלא הפסדנו, ועכשיו אנחנו הולכים לנתניה כדי לקחת שלוש נקודות".