(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
סין בטוחה, זהבי כבר חזר לשם (GETTY) (צילום: ספורט 5)
סין בטוחה, זהבי כבר חזר לשם (GETTY) | צילום: ספורט 5

ישראל מדורגת כיום במקום ה-20 בעולם  - לא בדירוג של פיפ"א, אלא ברשימת הארצות בעלי מספר מקרי הידבקות הקורונה הרבים ביותר. חידוש הליגה המקומית לא נראה באופק בעקבות התפשטות הנגיף ואפילו חזרה לאימונים סדירים נראית כרגע כחלום רחוק.

מנהלת הליגה יחד עם המועדונים מחפשים פתרונות וכרגע הכל בגדר ספקולציות. התסריט האופטימי ביותר מדבר על חזרה לאימונים בתוך כחודש וחידוש הליגה שבועיים לאחר מכן וישנה אפשרות שהליגה תחל בתחילת יוני. כולנו מתגעגעים לכדורגל הישראלי ומלבד לעקוב אחר הנחיות הממשלה ולראות משחקי עבר לא נותר לנו אלא לפנטז. אז אנחנו מביאים לכם תסריט בדיוני בו הליגה ישראלית תתחדש בתוך כחודש ותשוחק במדינה אחרת.

באופן אירוני, דווקא סין תוכל להיות אופציה טובה לשחק בה את יתר משחקי ליגת העל. המועדונים הסינים כבר חידשו את האימונים, כשבתוך מספר שבועות הליגה הסינית צפויה לצאת לדרך. העיכוב נובע מכך שהקבוצות לא ביצעו הכנה לעונה, אך מבחינה בריאותית, אין הגבלה כלשהי.

דרבי בגוואנגז'ו? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
דרבי בגוואנגז'ו? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

קבוצות ליגת העל יוכלו להמריא לסין, כפי שעשו ערן זהבי ודיא סבע, גם אם זה יעלה להן בשהייה של שבועיים בידוד, הן יוכלו לחדש את פעילותן מהר יותר מאשר במציאות הישראלית.

אופציה קרובה וכנראה גם זולה יותר היא קיום הפלייאוף בבלארוס - המדינה היחידה באירופה בה משחקים כדורגל גם בימים קשים אלו. ע"פי הדיווחים נמצאו שם 86 מקרים בלבד, פחות מהמקרים שנמצאים בישראל מדי יום. גם יבשת אפריקה עשויה להיות פתרון עם מספר נמוך של מקרים: ליבריה (3), גמביה (3) זימבבואה (3), קונגו (4), מוזמביק (5), בנין (6) ונמיביה (7).

אז התחילו לפנטז: הקלאסיקו של הכדורגל הישראלי - מכבי תל אביב נגד מכבי חיפה בשנגחאי. הדרבי התל אביבי בגוואנגז'ו (לעיניו של ערן זהבי), בית"ר ירושלים נגד הפועל תל אביב בבייג'ינג. קרב התחתית בין סקציה נס ציונה לעירוני קריית שמונה במינסק. בשנת 1974 הגיע מוחמד עלי לקונגו לקרב נגד ג'ורג' פורמן באחד הקרבות הזכורים בהיסטוריה של האגרוף. בשנת 2020 אולי נראה את עלי מוחמד ובית"ר משחקים בקונגו.