(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הפועל רעננה נגד ה-VAR. המערכת שוב גונבת את ההצגה במשחקים של הקבוצה, שמרגישה נרדפת בעקבות עוד תיקו מאכזב אמש (רביעי) 1:1 מול עירוני ק"ש. האווירה אצל הקבוצה מהשרון סוערת פעם נוספת בצל החלטותיו של השופט, גל לייבוביץ', בראשן לפסול את השער הראשון במשחק של קייס גאנם.

"איך יכול שבהחלטות כל-כך גבוליות, השופט לוקח החלטה מבלי לצאת ולבדוק במסך? זה זלזול במשחק", ביקרו ברעננה. גם דויד מתיאוס לא עצר את עצמו וזעם במיוחד בירידה מכר הדשא כשקרא אל צוות השיפוט: "אתם עיוורים? זה היה פנדל מובהק במאת האחוזים!", עקב ההכשלה לכאורה של חלוץ הרכש, אליה סוריאנו ברחבה במהלך המחצית השנייה.

עם זאת, הביקורת לא התמקדה רק בשופטי המשחק. בצוות המקצועי לא חסכו בטענות גם כלפי השחקנים וחדר ההלבשה רעם אמש באצטדיון המושבה. "יצאתם פראיירים! נאיבים!" הטיח ניסו אביטן בשחקניו, שאמנם היו עדיפים על כר הדשא וניחנו במספר הזדמנויות נהדרות, אך לא הצליחו לנצל אותן.

כמו כן, במועדון הרגישו כי המחליפים, ביניהם גם החלוץ הגרמני-איטלקי, סוריאנו, שרשם הופעת בכורה, לא עשו את ההבדל על כר הדשא וביקרו את אסף צור, השוער הצעיר, שספג שער לא מחוייב למציאות. מי שכן זכו למחמאות הם יואב תומר, שפורח תחת אביטן וכבש משחק רביעי ברציפו. גם קייס גאנם קיבל שבחים על הבישול והשער, שכאמור נפסל בסופו של דבר.

"אין מילים לתאר את האכזבה", אמר עמית כהן, "שיחקנו טוב והיינו עדיפים לאורך המשחק. זאת לא פעם ראשונה שזה קורה לנו. אנחנו צריכים לחשוב איך לצאת מהמצב הזה". על המשחק הבא מול מכבי ת"א, שייערך ביום שני הקרוב אמר המגן: "הצלחנו להוציא נקודות מהפועל ב"ש, בית"ר ירושלים ומכבי חיפה. דווקא את הגדולות כבר הצלחנו להביך ולא פעם אחת. אני תמיד מאמין שאפשר להפתיע".

בתוך כך, ברעננה הוציאו הודעת הבהרה לאחר שבמשחק מול קרית שמונה התרחש אירוע שבמהלכו פרצו שני נערים אל כר הדשא: "מדובר בנערים מפנימייה שהוזמנו על ידי הקבוצה כחלק מפעילות הקהילה של רעננה. ראשית אנו מתנצלים על האירוע, מגנים ומוקיעים את ההתנהגות הבלתי נאותה. בהמשך נערכה שיחה דחופה עם מנהל הפנימייה במהלכו הובהרה חומרת העניין. סוכם עם מנהל בית הספר שהתלמידים המעורבים באירוע יחד עם שאר תלמידי הכיתה ישתתפו בשיחה עם שחקני הקבוצה על ערכים והתנהגות במגרש הכדורגל. שוב ברצוננו להתנצל על האירוע אתמול".