הסלובקי בדרך לכרמל. סילבסטר (צילום: דני מרון)
הסלובקי בדרך לכרמל. סילבסטר (צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5
ייתכן כי יפתח בהרכב מול רעננה. ורמוט (צילום: מאור אלקסלסי)
ייתכן כי יפתח בהרכב מול רעננה. ורמוט (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

הפועל חיפה ממשיכה לחפש אחרי חלוץ. בימים האחרונים ניהלה הקבוצה מו"מ עם שלושה שחקנים בעמדה: יאקוב סילבסטר, קיליאן שרידן ולוסיו, בכדי לצרף אחד מהם. חיים סילבס דרש מיואב כץ חלוץ בהקדם בעקבות היובש בחלק ההתקפי שכולל שלושה שערי זכות בששת המשחקים האחרונים בכל המסגרות. אופציית סילבסטר הייתה זולה ופשוטה משתי האופציות האחרות, וכבר אתמול הגיעו כל הצדדים להסכמות, כולל מצד מ.ס. אשדוד, אך למרות זאת החלוץ עדיין לא נחת בבית נגלר בעקבות מחלה, מה שמחזיר את אופציית לוסיו לשולחן.

סילבסטר סובל משפעת והוא בספק למשחק נגד הפועל רעננה, לכן הוחלט בשלב הזה שלא לשחרר את אמרי וולשמן לבני סכנין, כדי שהוא יוכל ליטול חלק במשחק בשבת. בכל מקרה סילבסטר צפוי להצטרף לשורות הפועל חיפה, אך בשלב הזה המועד לא ידוע. גם בסכנין ממתינים להשלמת העסקה. בינתיים, בכרמל החלו בגישושים אחר מצבו של לוסיו בחדרה, שעשויה להפחית בדרישותיה כדי להוציא את העסקה לפועל. אלא שהסיכויים לכך לא גבוהים כי כבר הושג סיכום עם סילבסטר.

מגן הפועל אום אל פאחם, ניב סרדל צפוי להיות הרכש הבא של הפועל חיפה. רב פרטי העסקה כבר נסגרו וכן התקבל האישור מקבוצתו על המעבר. לרשימת הנעדרים של חיים סילבס מצטרף בשבת גם קווין טאפוקו המוצהב. עוד לא ברור מי יפתח במקומו. ייתכן כי סער פדידה יוסט לקישור האחורי וגילי ורמוט יפתח, כשגם אופק פישלר בתמונת ההרכב.

בהפועל חיפה ינסו להכשיר את לירן סרדל שנעדר בחודש האחרון בשל פציעה. בעבר סרדל תופקד במרכז השדה. השוער רותם פדידה, אחיו התאום של סער, עזב את המועדון בו גדל ויצטרף לאוניברסיטת הרדפורד בקונטיקט. שם ילמד וישחק בליגת המכללות.