(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5

זה לא היה משחק יפה לעין, בטח שלא רווי באירועים מרתקים ולמעשה, זה היה משחק שדי עונה על ההגדרה 'קרב תחתית' - אבל זה היה די והותר כדי שנברך את אשדוד על ניצחון בכורה בעידן רן בן שמעון. הקבוצה מעיר הנמל פגשה הערב (שלישי) את נס ציונה - יריבה "בגודל שלה", כזו שעתידה להילחם איתה על המקום בליגת העל - ונעזרה בצמד של דין דוד כדי להשיג 0:2 ושלוש נקודות חשובות.

אז מה היה לנו הלילה במושבה? אשדוד הגיעה בצל המשפט שקבע את גזר דינון של יצחק אספה, אבל הוכיחה שהיא כבר "משופשפת" מספיק כדי לעמוד בכל טלטלה. בעקבות הפציעה של רועי גורדנה, בן שמעון התחמש בריינן, שחקן הרכש הברזילאי, שנכלל בסגל של הקבוצה מעיר הנמל רק שעתיים אחרי שחתם במועדון. מן העבר השני, נס ציונה הגיעה עם מאזן עגום של 13 כיבושים בלבד ו-360 דקות ללא שער זכות - אבל זה לא מנע ממנה לרשום משחק נוסף ללא כיבוש.

האמת? נס ציונה דווקא נתנה פייט בפתיחה. היא שלטה בכדור, הכתיבה את הקצב ורק דבר אחד היה חסר - רגל מסיימת. אבל ככל שהזמן עבר, כך גם המוטיבציה של העולה החדשה ירדה. אשדוד צברה ביטחון, החלה להשתלט על העניינים ורגע לפני הירידה לחדרי ההלבשה זה השתלם לה - מצב נייח של שלומי אזולאי מצא את הראש של דין דוד, וזה כבש את הראשון. ונס ציונה? היא עדיין חיפשה איום ראשון למסגרת של משפתי.

בדרך כלל, הפסקת המחצית זה זמן טוב לערוך שינויים, לשטוף את השחקנים ולעלות לכר הדשא עם כוחות מחודשים - אבל לא כך קרה עבור תורג'מן וחניכיו. פחות מרבע שעה לאחר פתיחת המחצית השנייה, טיקי-טאקה תוצרת האשדודים הניב את השער השני - אלאבי העביר עומק בין שניים ליחזקאל, שמצא עצמו באחד-על-אחד מול השוער ופירגן לדוד - שכבש מקרוב את השני.

בשלב הזה נס ציונה התייאשה. הכתומים המשיכו לחפש את הבעיטה הראשונה למסגרת - שדרך אגב, הגיעה רק עמוק בתוך תוספת הזמן של המשחק - בעוד בן שמעון מצא זמן טוב לבחון את הרכש החדש. ריינן עלה בדקה ה-73 והספיק להרשים עם ניצוצות של שליטה בכדור ותנועה חכמה, אבל הוא לא השפיע על התוצאה, שנותרה בעינה עד לסיום. אשדוד מנצחת ומתרחקת עד מרחק תשע נקודות מהקו האדום, נס ציונה תמשיך לחפש גלגל הצלה בליגת העל.