(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

זאת הייתה רק שאלה של זמן. הבהלה סביב הקורונה מתחילה לתת את אותותיה גם בכדורגל הישראלי ואחת רצינית במיוחד. משרד הבריאות הודיע היום (רביעי) שהנער שאובחן אתמול כחולה ה-13, נכח בשער 8 של אצטדיון בלומפילד בדרבי התל אביבי האחרון. עם זאת, נראה שטווח ההתפשטות לא גדול כפי שחשבו בתחילה והוא צומצם למספר שורות בלבד.

על פי ההודעה שפורסמה, הנער ישב בשער 8 שאכלס את אוהדי מכבי תל אביב, שורה 46, כסא 174. בתחילה משרד הבריאות סבר שכל מי שנכח בשער המדובר צריך להיכנס לבידוד, אבל עד מהרה ההנחייה צומצמה: "לגבי המשחק בבלומפילד בתאריך ה-24.2, להלן מקומות הישיבה אשר יושביהם נדרשים להכנס ל-14 ימים בידוד בית מאז המשחק: שער 7-8, גוש 425, בין השורות 43-49 כולל, בכל השורות, בכיסאות 169-179 כולל. שאר השוהים אינם נדרשים להכנס לבידוד".

החולה המדובר הוא תלמיד כיתה ט' מהיישוב אירוס ועבד בסניף "הפיראט האדום" באור יהודה. לפי משרד הבריאות, הוא שהה בחנות בין ה-23 ל-26 בפברואר, לאחר מכן בבית ספר ברנר בין 24 ל-26 בחודש וגם הגיע לדרבי התל-אביבי ב-24 בפברואר, ושהה, כאמור, בשער 8.

נגיף הקורונה כבר הוביל לביטול הליגות בסין וכן לדחיית שלל משחקים ברחבי אירופה בדגש על איטליה, שנחשבת למדינה השלישית בעלת שיעור הנדבקים הגבוה ביותר. עדיין לא ברור מה תהיה ההשפעה של התפשטות המחלה על האירועים הגדולים של הקיץ כמו יורו 2020 והמשחקים האולימפיים, אבל סביר להניח שתהיה כזו.

ובישראל, הנגיף מתפשט לו. 15 חולים כבר סומנו על ידי משרד הבריאות ותושאלו על מנת לסמן את המסלול שעברו. החולה המדובר עבד כאמור בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה ונדבק ככל הנראה מבעל החנות, שאובחן לפניו לאחר שחזר מאיטליה ולא נכנס לבידוד במשך מספר ימים.

ממכבי ת"א נמסר בתגובה: "לאחר שמשרד הבריאות פרסם את ההודעה בנוגע לחולה שנכח בדרבי ב-24.2 החל המועדון בבירור הנושא והשלכותיו אל מול משרד הבריאות, מנהלת הליגות וחברת היכלי הספורט. ברגע שהתמונה תתבהר ויהיה ברשותינו מידע נוסף - נעדכן".