(עודד קרני)
(עודד קרני) | צילום: ספורט 5
בלבול, ישנה מערך? (אלן שיבר)
בלבול, ישנה מערך? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

כבר חודש שמכבי חיפה לא מצליחה לחבר שני ניצחונות רצופים, והערב (שבת, 17:30) יש לה הזדמנות כשתצא למשחק חוץ מול מ.ס אשדוד, שכבר כמעט איבדה סיכוי לחלוטין להשיג כרטיס לפלייאוף העליון. מרקו בלבול החליט הבוקר אחרי האימון המסכם שהוא יפתח עם מוחמד עוואד, אחרי שהתלבט בין ירדן שועה וסנטיאהו סלליך במקומו של דולב חזיזה, שהושעה בשל צבירת כרטיסים צהובים. המשמעות - שועה שוב ימתין על הספסל.

יובל אשכנזי סיים אימון מלא ללא כאבים, וההחלטה לגביו תיפול בעצה אחת בין המאמן למאמני הכושר. "צריך לחשוב אם לסכן אותו או לתת לו עוד קצת מנוחה", אמרו במועדון, שם זוכרים היטב את התיקו 3:3 במפגש הקודם מול אשדוד. "אם לא עופרי ארד, שכבש בתוך תוספת הזמן, היינו מפסידים בסיבוב הקודם. מצפה לנו משחק קשה".

במועדון טרם החליטו אם לערער על עונש הרדיוס שספגה אתמול הקבוצה, שהורשעה בסעיף של גזענות ולא בפעם הראשונה העונה. חלק מהגורמים במועדון טוענים כי כדאי לערער, בעוד לדעתם של אחרים מדובר בסיכון מאחר ובבית הדין העליון עשויה ההחלטה להשתנות לרעת הקבוצה בשל התקנון המחמיר. לחיפה נותרו שלושה ימים להחליט אם לערער על ההחלטה של הדיין גיורא לנדאו.

במידה ויוחלט לא לערער, ראשי המועדון הירוק יבקשו להעביר את המשחק מול הפועל באר שבע לאצטדיון בלומפילד. כזכור, לקבוצה יש 17 אלף מנויים, ורק המגרש בתל אביב או בטדי רלוונטי, ונראה שירושלים היא כרגע לא אופציה.

ההרכב המשוער: ג'וש כהן; ארנסט מאבוקה, טרנט סיינסברי, עופרי ארד, סאן מנחם; נטע לביא, יובל אשכנזי (מקסים פלקושצ'נקו), צ'ארון שרי; יאניק וילדסחוט, מוחמד עוואד, ניקיטה רוקאביצה.