יקבל צ'אנס ב-11? שועה (צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
יקבל צ'אנס ב-11? שועה (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
אוהדי חיפה. ינדדו לנתניה (צילום: לירון מולדובן) (צילום: ספורט 5)
אוהדי חיפה. ינדדו לנתניה (צילום: לירון מולדובן) | צילום: ספורט 5

מכבי חיפה מחפשת לשחרר לחץ: רגע לפני צמד המשחקים מול הפועל באר שבע, בליגה ובגביע, המריאה הקבוצה ל"מיני מחנה אימונים" באילת, במטרה להפחית מתחים לקראת המשך המאבקים על התארים שנותרו. אתמול הקבוצה קיימה אימון בדרום, והיום מתוכנן חופש וגיבוש.

הסיבה העיקרית למהלך, היא כי מאמן הכושר נייל קלארק הביא מחקרים, המראים כי העברת האימונים תוך כדי העונה ושינוי האווירה, מפחיתות פציעות משמעותית ותורמת להצלחת הקבוצה. כמו כן, השחקנים יצפו יחד בדרבי התל אביבי, כשכמובן יחזיקו אצבעות להפועל תל אביב.

כאמור, מרקו בלבול וקבוצתו יפגוש פעמיים את ב"ש, תוך פחות משבוע: פעם אחת, כשיארחו בנתניה בשל עונס רדיוס בליגה, ופעם נוספת בגביע, שם יחזרו לאצטדיון הביתי סמי עופר. המאמן מודע לעומס שיש על שחקניו, ולכן מתכנן רוטציה, דבר שעד עכשיו פחות היה בתכניות שלו.

בלבול עשוי לתת את הקרדיט לירדן שועה במשחק הליגה, כשגם מקסים פלקושצ'נקו ועאיד חבשי עשויים לפתוח בהרכב. במקביל, בצוות המקצועי ישבו עם הבלם, טרנט סיינסברי, בעקבות הטעויות האחרונות שלו: בשיחה, המחישו בפניו כי האוסטרלי לפעמים חש ביטחון מופרז ביציאה קדימה עם הכדור, דבר שגורם לעיתים לאיבודי כדור מיותרים והתקפות מסוכנות מצד היריבה.

ובאשר לקהל: בקבוצה פנו לבעלי המנויים, וביקשו לדעת מי מהם מתכוון להגיע למשחק הרדיוס מול הפועל ב"ש, במידה ואכן ייערך בנתניה. בחיפה העריכו שלא כל בעלי המנויים יגיעו, דבר שיאפשר את קיום המשחק שם. "אנשים לא מבינים", אמרו בחיפה. "כי הרי אם היינו מקיימים את המשחק בבלומפילד, היינו מפסידים פחות מאשר בנתניה".