(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
אצילי, צמד שהעניק עוד שלוש נקודות (אלן שיבר)
אצילי, צמד שהעניק עוד שלוש נקודות (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הפער בפסגה כבר עומד על 8 נקודות (לפחות זמנית). מכבי תל אביב המשיכה לסלול לעצמה את הדרך לעוד אליפות כשניצחה הערב (שני) 1:2 את הפועל רעננה. זה אמנם לא היה מאד מרשים מול הקבוצה מהתחתית, כאשר שני השערים הגיעו במחצית השנייה, ובתוספת הזמן היריבה מהשרון אף צימקה, אבל שלוש הנקודות בכל מקרה נכנסו לכיס של הצהובים.

"אני קודם כל צריך להגיד כל הכבוד לרעננה, הם שיחקו יותר טוב מאיתנו ב-45 הדקות הראשונות", סיכם ולדימיר איביץ'. "שיחקנו בחצי השני טוב יותר מהחצי הראשון, וזו לא הפעם הראשונה. אנחנו צריכים להשתפר ולשחק טוב מהשנייה הראשונה. זה לא בלתי אפשרי לעשות זאת, אנחנו צריכים לחשוב על איך להשתפר במשחק שלנו, וזה התפקיד שלנו לגלות איך עושים את זה".

המאמן התייחס ליכולת ולשינויים אפשריים בסגל: "השחקנים יצרו הרבה הזדמנויות והגיע לנו הניצחון הזה. אף אחד לא יכול להגיד שלמכבי לא הגיעו שלוש הנקודות. הם כבשו בדקה האחרונה וזה משהו שיכול לקרות. אנחנו צריכים להגן מההתחלה ועד הסוף. השנה שעברה? אני לא חושב על זה, זו היסטוריה. אנחנו מסתכלים על העכשיו והמחר. מה שקרה אתמול לא מעניין. אנחנו צריכים לחשוב על איך להתכונן למשחק הבא. חלון ההעברות? אולי, נראה. יש לנו שלושה ימים, וזה מספיק כדי לעשות דברים אם רוצים בכך".

עומר אצילי ניסה להסביר את הסיבה להבדלים בין המחציות: "אין לי הסבר לזה האמת. בחצי הראשון לא נראינו טוב ובשני זה נראה שונה. זה לא קורה לנו בדרך כלל כי אנחנו באים בטירוף. אלו שלוש נקודות מאד חשובות ואנחנו שמחים על זה. זה לא קשה, זו העבודה שלנו. אנחנו רוצים לקחת את התואר השנה גם. רוצים לקחת כמה שיותר נקודות ולעשות את העבודה. האמת שאנחנו לא מתייחסים לפער, זה עוד מוקדם, יש דרך ארוכה לפלייאוף והכל תלוי ברגליים שלנו".

אביטן, מחצית ראשונה טובה לא עזרה (אלן שיבר)
אביטן, מחצית ראשונה טובה לא עזרה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

המאמן המפסיד, ניסו אביטן, סיכם מהצד שלו: "תחושות מעורבים, היה מאכזב. היו לנו 45 דקות טובות, החצי השני לא היה טוב ואז ספגנו. לא פשוט לרדוף אחרי מכבי, שהיא קבוצה מצוינת. איביץ'? הוא החמיא, הוא מנומס, יש בינינו יחסי ידידות טובים. כשאתה לא לוקח נקודות, אתה יוצא מאוכזב. השער של אנסה באמת מדהים, אבל כשאתה מבקיע בדקה האחרונה אתה מבין שזה לא יעזור. בכל מקרה מגיע לו".

"יש גם דברים טובים לקחת, אבל אנחנו צריכים נקודות. אופטימיות? אנחנו רחוקים מאד מלהרים ידיים. בחלון הזה צירפנו שחקן ומחר אמורים לצרף עוד אחד. יש לנו סגל בסדר גמור וקבוצה שלא צריכה לרדת ליגה. התוצאות מראות שאנחנו מתחת לקו, אבל סיימנו את מאבקי קבוצות הצמרת. אני חושב שאנחנו בעניינים. הזר שהגיע? הוא בלם, הוא פה בארץ ויעבור בדיקות רפואיות. מקווה שנצרף עוד אחד. כשכל הפצועים יחזרו, אני חושב שיהיה לנו סיכוי. מתיאוס יעזוב? יש לנו מקום לעוד שחקן זר, נראה מה יהיה הלאה".