בדרך לסקוטלנד? החלוץ הישראלי חוגג על חשבון מכבי חיפה (צילום: דני מ
בדרך לסקוטלנד? החלוץ הישראלי חוגג על חשבון מכבי חיפה (צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5

הישראלי הבא בסלטיק? דיווחים בסקוטלנד מעלים כי האלופה המקומית מעוניינת ביונתן כהן, חלוצה של מכבי ת"א, כ"מטרה עיקרית" כבר בחלון ההעברות הנוכחי. ע"פ הדיווח, ניק המונד, סקאוט של הקבוצה, צפה בניצחון האלופה הישראלית, 3:4 על מכבי חיפה ביום שני האחרון, בו כהן כיכב וכבש צמד, כולל שער ניצחון עמוק בתוספת הזמן. כהן הרשים את הסקאוט וייתכן כי הסקוטים יעשו מהלך בכיוונו בקרוב.

בנוסף, ניל לנון כבר עומד בפני בעיה התקפית בקבוצתו: סקוט סינקלייר עזב אותו לשורות פרסטון מליגת המשנה האנגלית ולואיס מורגן, חלוץ נוסף, עשוי להצטרף ל-MLS בקרוב. כזכור, כהן מחזיק בחוזה בקרית שלום עד 2024, אך ברור כי הצהובים לא יעמדו בדרכו של החלוץ, במידה וסלטיק מתכוונת להציע לו חוזה יוקרתי.

אם כהן יעבור, הוא לא יהיה הישראלי הראשון בקבוצה: ארבעה שחקנים כחול לבן כבר שיחקו בשורות המועדון הגדול, כשהראשון היה אייל ברקוביץ' שעבר אליה מווסטהאם בקיץ 1998. אחריו באו בירם כיאל (שמאז עזב לפרמייר ליג), ושני ישראלים שמשחקים שם היום: ניר ביטון וחאתם עבד אלחמיד. מי שכבר אמור לעשות את הדרך מישראל לגלאזגו יהיה איסמעילה סורו, קשרה של בני יהודה, שצפוי לחתום שם בימים הקרובים.