(סוכנות ג'יני)
(סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5
סילבס, התעקש בצדק על סילבסטר (סוכנות ג'יני)
סילבס, התעקש בצדק על סילבסטר (סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5

על רקע השיחות בין יואב כץ לקבוצת הרוכשים, הפועל חיפה אירחה אמש (שבת) את הפועל רעננה באצטדיון סמי עופר, כאשר פחות מאלפיים צופים הטרידו את מנוחתם והגיעו לצפות ב-2:2. חלקם ניסו להכניס שלטי מחאה נגד הבעלים, אך נתקלו בהתנגדות מצד חברת האבטחה, שטענה כי קיבלה הנחיות מהמועדון, מה שגרם לתסיסה בקרב אותם אוהדים.

אחת מנקודות האור העונה בהפועל חיפה הוא השוער יסמין בוריץ', אך את הופעתו אמש הוא ירצה לשכוח. הבוסני היה האשם הישיר בשער הראשון, וכן יש לו מניות גם בספיגת השער השני. כמו כן, גם הרגע הדרמטי במשחק קשור לבוריץ'. בתוספת הזמן, כאשר רעננה יצאה להתקפה מתפרצת, השוער זרק כדור שני לכיוון ההתקפה, והוא עשוי לעמוד על כך לדין.

הפועל חיפה הגיבה לתלונות רעננה וצירפה וידאו ממצלמות האבטחה: "צילומי מצלמות האבטחה של האצטדיון שבידינו מעידים כי השוער יסמין בוריץ' לא הכניס את הכדור לתחומי המגרש, אלא הרחיק אותו שלא יפריע לאחר שכדור הוכנס למגרש לא על ידו והוא הבחין בו רק כאשר היה בריצה לאחור לכיוון השער. בכל מקרה הדבר לא הפריע למהלך המשחק כפי שגם החליט צוות השיפוט. אנחנו מציעים לאנשי רעננה לחפש אשמים אחרים בכך שלא הצליחו לנצח במשחק".

הסיפור של המשחק היה יאקוב סילבסטר, שנכנס כמחליף וכבש את שער הבכורה שלו במועדון. החלוץ סיכם בשבוע האחרון, אך אמור היה להצטרף רק מחר. חיים סילבס התעקש שהוא יגיע מיידית ויעמוד לרשותו כבר למשחק האחרון. במועדון אישרו: "סילבס ביקש ושמחים שזה צלח. סילבסטר יוסיף לנו בחלק הקדמי".

משפתי, שער בכורה בליגה (סוכנות ג'יני)
משפתי, שער בכורה בליגה (סוכנות ג'יני) | צילום: ספורט 5

כמו כן, הבלם גיא משפתי כבש את שער הבכורה שלו בליגת העל ואמר: "מרגש מאד. זה משהו שחיכיתי לו הרבה זמן, אני חושב שזה בונוס על תקופה ארוכה של עבודה קשה".

משפתי קיבל את חולצת ההרכב בעקבות הפציעות של ניסו קפילוטו ובן והבה, וגילה יכולת טובה: "חיים מתחילת העונה מחדיר בנו שהם בנו את הסגל בקפידה, שחקן שחקן, והצוות נותן ביטחון לכולם. מבחינתי תמיד התאמנתי הכי טוב שאפשר בשביל עצמי, כי האמנתי שההזדמנות תגיע במוקדם או במאוחר".

הבלם סיכם את המשחק: "המחצית הראשונה הייתה פחות טובה. אני חושב שבמשחקים האחרונים אנחנו מגלים אופי כקבוצה והיום זו חותמת שידענו לחזור מפיגור של שני שערים ולא הרמנו ידים. כמעט והפכנו את התוצאה לטובתינו".