(צילום: מאור אלקסלסי)
(צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
האיגוד קבע: ק
האיגוד קבע: ק"ש לא קופה מול אשדוד (צילום: לירון מולדובן) | צילום: ספורט 5

סקציה נס ציונה והפועל באר שבע קופחו. זו הכותרת מהחלטות הוועדה המקצועית של איגוד השופטים, שהתפרסמו היום (שלישי) לאחר סיום המחזור ה-19 בליגת העל. ע"פ האיגוד, איתן שמואלביץ' טעה כשלא שלף כרטיס אדום לחובתו של טרנט סיינסברי נגד הסקציה בשבת האחרונה (בדקה ה-61 של המשחק), ואחריות מוטלת גם על שופט המסך, אביעד שילוח, שלא הורה לו להרחיק את האוסטרלי.

בנוסף, נשמעה ביקורת גם על יגאל פריד, שופט המשחק בין הפועל ב"ש להפועל חיפה, שלא נענה לקריאת שופט המסך אלי חכמון לשרוק לפנדל לזכות הקבוצה המקומית בדקה ה-16, בעבירה שנעשתה על דוד קלטינס.

בהחלטה מעט תמוהה, בחרו באיגוד השופטים לאשר שתי החלטות מעוררות מחלוקות במשחק שפתח את המחזור, בין מ.ס. אשדוד לקרית שמונה, אותו שפט לירן ליאני: בדקה ה-62, לאחר נגיעת היד של יצחק אספה ("מדובר בנגיעת יד מקרית", כך ע"פ הדו"ח); וחמש דקות לאחר מכן, כאשר שוב שחקן של אשדוד נגע ביד ברחבה, אך שם נטען עי "היד קרובה לגוף ובמצב טבעי ביחס לתנועת השחקן".

במקרה ההוא, אף ביקרו את שופט המסך, דוד פוקסמן, שהורה לליאני לשרוק - ושופט המשחק התעלם. עם זאת, בשל מורכבות העבירות, שני האירועים הועברו ע"י הוועדה המקצועית לקבלת חוות דעת נוספת מצידם של גורמי הדרכה בכירים באופ"א ופיפ"א.